Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Csak nekem ilyen sz@r a...

Csak nekem ilyen sz@r a gyomrom? :D több lent:

Figyelt kérdés

1. Nem bírok semmi olyan kaját, ami olajban van kisütne, mert nehéz tőle a gyomrom.

2. Vizsgálaton nem mutattak ki nálam tejérzékenységet, de nem bírja a gyomrom a tejet és a tejtermékeket ( kivéve a sajtot, furi) és a tejszínhabos sütiktől is rosszul vagyok....

Valaki van még így? :DD



2018. nov. 4. 12:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül gond ez, a te szervezeted egyszerűen nem működik ezekkel olyan jól, mint más ételekkel.

Én gyerekként eléggé vasgyomrú voltam s most is sokat bírok, bajom semmi, de azért a laktóz kevésbé esik jól, mint más. A zsírnál is elég változó az emberek tűrőképessége s amíg tudsz rendesen enni, megenni a szükséges elég kevéske zsírt, ezzel nincs baj. A zsírban sült dolgok nem mindenkinek fekszenek, ez normális. Engem pedig a szénhidrát nyom le, de ez nem probléma, hanem egyéni működés.

2018. nov. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Évtizedek kellenek, míg az ember kiigazodik saját szervezetén. Nem lehet bármely napszakban bármilyen ételt enni, mert emésztési problémák lesznek, ez különösen igaz a zsíros/olajos ételekre. Én fiatal koromban nem tudtam reggelire szalámit vagy szárazkolbászt enni, mert délig böfögtem tőle. Dél után azonban már ilyen gondom nem volt. Most, öreg koromban meg az esti evéssel vagyok így, mert jön az éjszakai reflux. A tejtermékekkel, különösen egyszerre többfélével együtt baj lehet, mert a szándékosan vagy véletlenszerűen benne levő és erjedést okozó mikroorganizmusok "kereszreakcióba" léphetnek a másik tejtermék alapanyagával.
2018. nov. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az étolajat én sem bírom, ami nem csoda, mert nagyon egészségtelen, agyonfeldolgozott cucc. Zsírban, kókuszzsírban sült ételekkel semmi bajom.

Hivatalosan nem vagyok tejfehérjére érzékeny, de azt már régóta tudom, hogy a laktózt nem bírom, sok éve nem eszem-iszom semmit, amiben tej van. A vajtól és a sajtoktól nekem sincs bajom, a többit hanyagolom. A tejszínhabok többsége növényi olajokat is tartalmaz kisebb-nagyobb mennyiségben, ezért azok kerülésére duplán is megvan az okom.

Nekem nagyon is jó a gyomrom, tökéletes az emésztésem, ha megfelelően táplálkozom. Nem hiányzik az olaj és a tej, meg azok az ételek, amikben benne vannak.

2018. nov. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2018. nov. 5. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!