Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan kezdjek bele egy...

Hogyan kezdjek bele egy életmódváltásba?

Figyelt kérdés

Jelenlegi állapot amin változtatni kéne:

-Napi szintű kóla fogyasztás. Nem vagyok függő mert ha nincs itthon akkor eszembe se jut, de a család többi tagja is issza és amikor van én sem tudom megállni mert egyszerűen finomabb mint a víz.

-kevés folyadék fogyasztás

- össze-vissza étkezek, akkor eszek amikor éppen van rá időm (suli miatt) egyedül a reggeli van mindig ugyan abban az időpontban.

- képes vagyok éhes lenni két óra eltelte után ha nem főtételt eszek. Emiatt ha olyanom van egész nap csak eszek amit éppen megkívánok.

- sok szendvics és péksütemény alkotja az étrendem mert ezek nem romlanak annyira könnyen a táskában és gyorsan bármikor ha van kis időm haraphatok belőle. Nem vagyok menzás mert nincs elég idő ott enni és nagyon ritkán viszek csak főtételt suliba amikor az ebédszünetben nem kell tanulni a kövi órára.

- édességet eszek mindennap mert ezzel élénkítem az agyam és jobban gondolkozok, de ezt lehet nem kéne teljesen megszüntetni csak korlátozni és csökkenteni meg helyére valamit találni.

-fogszabályozóm van emiatt sok ételt nem tudok olyan könnyen megrágni és sokszor az emésztésem nem túl jó emiatt.

-mondhatni hogy egészségtelenül táplálkozok, és habár nem értek hozá de elgondolkoztam már azon is hogy lehet azért kevés az energiabevitelem mert nem megfelelő tápanyagok jutnak a szervezetembe.

- kevés zöldséget szeretek,gyümölcsöt meg ritkán eszek mert nem kívánom annyira.

- testmozgás pedig jelenleg egyáltalán nincs az életemben sportként jelen. Szeretném átalakítani az alakomat kicsit. Nem fogyni szeretnék első sorban hanem a rajtam lévő felesleget átalakítani izommá de ezt sem tudom milyen gyakorlatokkal kellene. Eddig ha elkezdtem edzeni mindig csak nőttek a méreteim és emiatt abba is hagytam gyorsan mert nem szeretném ha még nagyobb combom lenne például.


Nem fogyókúrázni szeretnék és nem is bio életmódot élni csak valami egészségesebbet a jelenleginél mert ez ha a továbbiakban is így marad komoly problémák lehetnek. Abban kérnék segítséget, hogy hogyan kéne változtatnom és magát a változást elkezdenem. 170 cm vagyok és 59 kg, 18 éves lány. Köszönöm előre is a válaszokat!



2018. nov. 4. 15:34
 1/1 anonim válasza:
Lassan kell elkezdeni, marmint mindig keveset tobbszor? Ne tobbet kevesebbszer
2018. nov. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!