Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Híznom vagy fogynom kéne? Túl...

Híznom vagy fogynom kéne? Túl keveset eszem? (+alak leírás)

Figyelt kérdés

Soha nem voltam egy beles lány, kiskoromban viszonylag normális mennyiségű ételt ettem (80%-ban szüleim által termelt alapanyagokból készült kajákat). De visszagondolva, ahogy nőttem fel, nem igazán nőtt arányosan a kalória bevitelem. Tinédzser koromban nem annyira figyeltem az egészséges étkezésre, de azért nem fogyasztottam színes italokat, max havi 2x ettem csokit és chipset. De szerintem sok kenyeret ettem. 7-es koromban megállt a növésem, alkatra most se tűnök nagyobbnak 15-nél.

16 éves koromban kezdtem el növényi étrendet folytatni, fogytam is tőle. Mai napig így étkezem. Nemrég kezdtem el használni a Cronometer alkalmazást, és 1 hétig rendületlenül írtam bele a kajákat, amiket ettem... Hát eléggé lesúlyott mikor láttam, hogy átlagban 1200 kcal között mozgok. És ami a legdurvább, nem is érzem, hogy keveset ennék. Hetente 2x 2 órát táncra járok, havi kb 2x úszni, és hetente legalább 1x biciklizem. 158-160cm magas vagyok és 50-51 kg.

És nem igazán tudom, hogy fogynom vagy híznom kéne.

MERT.

Elég fura az alakom. Mindenhol vékon vagyok (a lábaim főleg nagyon, a vádlimon eléggé látszik, a karomon, arcomon sincsen háj, mellem is kicsi, ahogy a fenekem is NAGYON). Minden fölösleg a hasamra koncentrálódik. Próbáltam itthon hasizom gyakorlatokat végezni, de rövid időn belül megfájdult a derekam. Terembe menni nincs lehetőségem (nem tudok annyi pénzt kiadni rá, amennyi a havi bérlet ára). Esetleg a még gyakoribb úszástól tudnék formálódni? Gondoltam kitűzöm célul, hogy minden nap reggel elmegyek futni 1 hónapig, és ha tetszik és szokássá vált, akkor folytatom.

Valakinek ötlete, hogy miért csak a hasamra hízok, illetve miért van rajtam háj? Tekintve, hogy a kalória bevitelemhez mérten eleget mozgok.

Nagyon nyugodt természetű ember vagyok, naaagyon ritkán stresszelek. Egészségügyi problémák életem során nem merültek fel.

18/L



2018. nov. 5. 12:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Se fogynod se híznod nem kell.

De pont sprotolnod kellene.

Ès igen a hasra is. De nem kell felüléseket csinálni egyböl. Kezdj el egy aktívabb életet. Pl gyalogj menj iskolába vagy dolgozni. Bicajozz sokat, és ha érzed, hogy erösödsz akkor kezdj a hasadra edzeni.

2018. nov. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gondolom az étrended sok szénhidrátot tartalmaz. Ez nem feltétlenül baj, de lehet, hogy neked kicsit sok, ettől megy főleg a derekad köré a háj. A kalória tényleg kevésnek tűnik, főleg, hogy mozogsz rendesen. A súlyod alapján nem kell fogynod. A makróid hogy néznek ki, fehérjéből eleget viszel be?

Nem csodálkozom, hogy ennyi kalória mellett nem éhezel, a növények elég sok rostot tartalmaznak, ami lassítja az emésztést és telít. Én többek között ezért nem akarok csak növényi étrendre áttérni, mert képtelen lennék napi 2+ kg ételt megenni, hogy megfelelő legyen a tápanyagbevitelem (már próbáltam cronometerben ilyen napokat tervezni magamnak). Plusz a túl sok rost egyes tápanyagok felszívódását is gátolhatja.

7 évesen megállt a növésed? Nem 17?

2018. nov. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Genetika, hogy hova hízol, nagyon sokunk hasra leginkább, ez van, ezt kell elfogadni.


Ha csak a kilókat nézzük, teljesen jó a súlyod. Gondolom, egy pici hájad lehet csak hason. A fogyáshoz kalóriadeficit kell, az nem befolyásolja, hogy hova edzel. Bár 1200 kcalon nincs mit csökkenteni, lassú lehet az anyagcseréd, ha ennyi mozgás mellett ennyi kell. Kérdés, hogy a kevés kalória miatt lassult be vagy te ilyen vagy, hiszen ez is genetika részben.


Ahogy az is, hogy téged láthatóan jól laktat a növényi étrend. Sokunkat pont nem, legalábbis a szénhidrátdús fajta s energiát is kinek a zsír, kinek a szénhidrát ad jobban.


A fehérjebeviteled milyen? Mozogsz, a könnyen izmosodó lábra jönnie kéne izomnak (a tánc és a bicikli jó rá), persze lehet, hogy eleve a kalória kevés hozzá, de a fehérje is fontos tényező.

2018. nov. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!


#1 míg jártam suliba, mindig gyalog mentem, most viszont otthon vagyok, így a délutáni biciklizéssel próbálom pótolni ezt a hiányt. köszi a választ!


#igen, viszonylag sok a szénhidrát, bár egy nap simán eltelik csak gyümölcs evéssel, nagyon szeretem a gyümiket meg a zöldséges salátát avokádóval. a krumplit is imádom... szóval kicsit bajos a fehére ügy. Cronometer szerint az ideális fehérje bevitelem kb 30-40% százalékát eszem meg. a szénhidrát mindig 100% körül mozog (a zsírok az nagyon változó... hol 30, hol 60, hol 100%-os).


7. osztályos koromban. elnézést a pontatlanság miatt.


#3 nagyban pont a lassú anyagcsere miatt hagytam el a húst. szörnyen rendszertelen volt 15 éves korom körül az emésztésem, hol mentem vécére, hol nem. ezen a növényi étrend nekem segített, azóta ritka, hogy egy nap ne menjek vécére (és az is akkor történik, ha előzőleg csokit, vagy sok liszt tartalmú ételt ettem).


nem is igazán hiányolom a fehérjedús ételeket.

igen, a lábam nem csak végony, de izmos is. főleg a combomon nagyon látszik.


megpróbálom először a mozgást rendszerezni, többször úszni, biciklizni, és tartom ezt az "étrendet". ha ez nem segít sokat, akkor meg a fehérje-szénhidrát arányon változtatni.

2018. nov. 5. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!