Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Jutavit Omega 3 + E-vitamin...

Jutavit Omega 3 + E-vitamin kapszulát szedek, napi ajánlott meccsiség 2 kapszula, de sok helyen olvastam hogy halolajból nyugodtan mehet több is, viszont ha mondjuk beszedek napi 5-öt akkor az E-vitamint nem adagolom túl?

Figyelt kérdés

2018. nov. 6. 23:07
 1/5 A kérdező kommentje:
1 kapszulában van 10 mg E vitamin.
2018. nov. 6. 23:08
 2/5 anonim ***** válasza:

Akkor nem adagolod túl, mert napi 400-at nyugodtan lehet szedni.

Viszont halolajból felesleges az öt - kettő-három bőven elég.

2018. nov. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A legtöbb ilyen komplex készítményt emiatt nem érdemes szedni.Csak olyat, amiben 1 féle vitamin van.

Én is vettem olyat, amiben egybe volt kálcium, D vit.és K2. A D mennyisége jó volt,viszont a kálcium nagyon kevés, de ha annyi szemet szedtem volna, hogy kálcium jó legyen, a D és főleg a K2 rengeteg lett volna.

Azt hinné az ember, aki kitalálta, kicsit ért hozzá.

2018. nov. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ja látom shop.builderen írják hogy 400-tól se lesz semmi bajom. Egyébként ott az omega-3 kiegészítőknél lehet kérdéseket feltenni, és sokszor azt válaszolták hogy akár napi 10 g is mehet. Mondjuk nekik megéri ha a vevőknek hamar elfogy..... :D
2018. nov. 7. 21:13
 5/5 anonim ***** válasza:
Jutavit és más hasonló magyar saját márkás olcsó halolajat nem érdemes szedni, egyszerű pénzkidobás. Szedj minőségi halolajat, amiből nyugodtan szedhetsz biztonságosan nagyobb dózist is. 400 mg az gyakorlatilag semmi. Min. 1-2 gramm EPA+DHA-nál lehet érezhető egészségügyi hatásokra számítani. Az élsportolók testsúly alapján szedik, kb. 10 kilónként 1 grammot, így valóban összejöhet akár a 10 gramm is. Egy átlagembernek az egészség megőrzése érdekében általában elég az 1-3 gramm.
2019. márc. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!