Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért hajt meg a tej?

Miért hajt meg a tej?

Figyelt kérdés

Ha tejet iszom, több szapora jön 3 órán belül.


A 3.5% szeretem, (mizo, tolle)mert jó testes. A többi nekem vízízű.


Innék reggel is, de nem merek, megyek munkába.



2018. nov. 7. 08:48
 1/6 A kérdező kommentje:
Este iszom egy literr t kissebb adagokban, nem is ettszek sokat, alig valamit, biztos a tej hajt.
2018. nov. 7. 08:52
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem bírod a tejet. Érzékeny vagy rá. Vagy tejallergia vagy laktóz. Vizsgáltasd ki.
2018. nov. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hagyd abba a tejivást, mert begyulladhatnak a bélbolyhaid. És sürgősen menj el allergológushoz
2018. nov. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez a normális egy felnőtt állatnál, az a helyzet. Az emberiség nagyobb része nem emészti jól a tejet.


Ha egy ideig nem iszod, akkor különösen várható ez, bár van, aki így is bírja, pl. én, pedig nem is akarom bírni, nem tekintem igazán ételnek a laktóztartalmú dolgokat.

2018. nov. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért mert nem bírja a szervezeted,marha nagy rejtély..

A csecsemőknek és az állatok utódjainak való a tej,nem felnőtt embereknek.Csecsemőkorban szoptatnak mindket ,kb.3 éves korig termeli a szervezet a laktázt.Aztán ahogy idősödünk,úgy kopik ki a szervezetünkből az a bizonyos laktáz nevű enzim,ami segít megemészteni a tejben lévő tejcukrot,a laktózt.

Nem minden ember ugyanannyira érzékeny rá és nem is ugyanolyan ütemben tűnik el a szervezetéből.Emiatt van,hogy van aki bírja idős koráig,van,aki meg már fiatalon sem bírja a tejet.

Persze,az sem kizárt,hogy magára a tejfehérjére vagy allergiás,de az meg már korábban jelentkezett volna,szerintem.

2018. nov. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Majd szombaton letesztelem. Péntek este nem eszek semmit, szombat reggel megiszok egy litert 1-2 órán belül.
2018. nov. 7. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!