Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen diétát probaljak ki?

Milyen diétát probaljak ki?

Figyelt kérdés
Naponta kB 1200-1500 Ft-ot költok kajára. Hulyesegeket veszek főleg fornettit, péksutmenyeket. Egészségesen szeretnék táplálkozni és diétázni. Ennyi pénzből tudtok valamit ajánlani ami megfelelne nekem? 185 centi vagyok 72 kiló. 25/f

2018. nov. 9. 15:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia

En szoktam venni kisebb rozsos, korpás vagy magvas kenyereket (gyorsítja az anyagcserét) meg valami felvágott, paradicsom néha paprika vagy uborka amihez kedvem van. És így megvan a reggeli, néha otthon eszek zabkasat (vizes verziót utalom, így zsírszegény tejbe aztatom este Chia maggal, fahéjjal és egy tk mézzel vagy pici edesitoszerrel) reggelre nagyon jó. Chia mag amúgy gyorsítja az anyagcserét és a fahéj is.

De pl gyümölcs vagy Abonett vagy korpovit keksz vajjal sonkás szalámival.

Én szoktam néha túrót edesitoszerrel enni.

2018. nov. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Esetleg joghurt
2018. nov. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2018. nov. 9. 19:50
 4/4 anonim ***** válasza:
75%

3 napra 3600-4500 Ft-ból vehetsz egy kiló húst, hozzá friss és mirelit zöldségeket, pár tojást, pár gyümölcsöt, krumplit (nem mirelit), rizst. Ezekből már elég sokféle ételt lehet készíteni. Legjobb, ha hentesnél, zöldségesnél vásárolod a friss alapanyagokat. Ha nem tudsz főzni, kezdd egyszerűbb ételekkel (rántotta, sült hús, nyers zöldségek és gyümölcsök, párolt rizs, főtt krumpli, párolt zöldségek). Persze nem muszáj csak a fentieket enni, de a bolti pékárut, péksütiket minimalizáld, ha fontos az egészséged. (A péksütikben szinte semmi hasznos tápanyag sincs, ehhez képest nagyon drágák is.) Üdítők, gyümölcslevek helyett igyál vizet.

Napi szinten a megfelelő fehérjebevitel és a zöldségek legyenek az alap, a többi azért kell, hogy elég kalóriát tudj bevinni.

2018. nov. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!