Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Akik egészségesen táplálkoznak...

Akik egészségesen táplálkoznak? Melyik az az étel ami nem éppen egészséges de néha megeszitek mert annyira szeretitek? (Meg mert belefér) Ezt milyen gyakran?

Figyelt kérdés
2018. nov. 14. 13:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Dobostorta
2018. nov. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Házi süti. Utálom a cukrot (nemcsak egészségtelen, tényleg nem vonz), de a sütit magát képtelen eléggé elrontani, ha amúgy jól csinálják :) Na ez nagyon ritkán van, évi egypárszor sok.

A saját házi sütijeimet nem veszem ide, azokban nincs cukor és ha jó vagyok, liszt sem vagy csak nyomokban.


Igazából semmit nem eszem sűrűn, amit egészségtelennek tartok, csak a mennyiséggel kell vigyáznom.


Néha sütök kenyeret vagy pogácsát, abból is eszem, nem is keveset. Nagyon jólesik és ha nem eszem gyakran, akkor belefér. Heti 1-2 nap, egyszerre 1-2 zsemlényi és fél kiló között. Illetve ma már sikerül jelentősen alatta maradni a fél kilónak, de tenni kell érte.

A krumplit már visszavettem, szerencsére inkább csak a sült krumpli jön be, abban pedig sok a zsír, így kevesebb a krumpli... Ráadásul roppant szórakoztató, ropog meg minden, kevés kell belőle. Ez ritka, havi egy alkalom is elég, ha krumpliízre vágyom, eszem krumplilisztes rántottát, az belefér. Nincs baj a krumplival, csak nekem túl szénhidrátos abban a mennyiségben, amiben szívem szerint enném.


Most pedig, hogy vettem 3 üveg mézet a karácsonyi mézesezés tiszteletére, arra esek rá. Napi 1-2 dkg, néha több. Merő cukor, de mostani étrendemben nem ettől kapok cukormérgezést, ha nem ügyelek, hanem az almától vagy a kenyértől.


Ja, igen, alma. Van egy csomó, így most abból eszem napi fél-1-2 darabot. Nem tartom egészségtelennek, de nekem nagyon előnytelen, nem esik jól, zavar a cukra (túl sok fruktóz, azt hiszem). Elkerülhetetlenül mindennap eszem, szezon van és most amúgyis jobban bírom.


Van még, de hosszú lenne és változó. Tejet egyszer vettem az elmúlt 8-10 évben, de tejszín és tejföl néha befigyel, mert egyes ételekben pótolhatatlan és amúgyis csodásak. Nem akarok laktózt enni, nem tartom jónak, de rosszul nem leszek tőle normál mennyiségben. Szórványosan van, ha épp olyan ételt főzünk, amibe eléggé kell. Pl. gombapörkölt, épp gyűrűs tuskógombaszezon van.


Tuti nem mindenki tartja egészségesnek az alap étrendemet (finoman szólva), de én jobbat nem tudok :) Viszont a lelki egészség is fontos, ezért nem zárom ki azt, amit mondjuk már 2 éve nem ettem és akarom és egyszer belefér.

2018. nov. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
chips - kóla - sós mogyoró - sütik ~ hát ezeket úgy havi 1-2 alkalommal. Amúgy bio kajákat eszek :)
2018. nov. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nincsenek egészségtelen ételek, csak egészségtelen mennyiségek.
2018. nov. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sima sós chips, tejcsoki, házi sütik, csemege uborka és cékla (cukros-ecetes), sós földimogyoró kb. havonta 1x, kis mennyiségben. Bolti majonéz elég gyakran, de csak 1-2 evőkanálnyi. Kenyér nagyon ritkán fordul elő, talán 2-3 havonta egy kis szelet, ha nagyon megkívánom a pirítóst a családomtól, de jobb, ha kerülöm (érzékenység miatt).
2018. nov. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Pizza, fagyi, sütemények. Pizzából tudok találni egy fokkal jobbat, pl. Szénhidrátcsökkentett lenmagliszteset vagy házit, fagyiból cukormenteset, sütit meg tudok sütni egészségesen. Ezért ezekről sem mondok le, csak reformosítok
2018. nov. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!