Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Naponta 5x-6x van székletem,...

Naponta 5x-6x van székletem, pedig nem sokat eszem. Ez utal valami betegségre?

Figyelt kérdés
Már vagy fél éve van ez, hogy majdnem mindig, mikor kimegyek kiswc-t intézni akkor nagywc is kerekedik belőle. Reggelente, indulás előtt minimum 3x megyek. 48 kg vagyok most, pedig év elején még 54 voltam. Sok stressz ért idén, de az étkezésben nem változtattam semmit.

2018. nov. 17. 07:13
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

Pedig az valahonnan, valamiből lesz.

Úgy hogy nyilván többet eszel mint szükséged lenne rá.

Én eszek rendesen laktató kajákat és 2-3 naponta kell mennem már évek óta.

2018. nov. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Nekem Kb másfél hete kezdődött, egyik reggel elég rossz hasmenésem volt, előző este, este felé pizzát ettem. De reggelre nagyon ment a hasam. De azóta székrekedésel küzdök, reggelente van széklet, de napközben nincs,és eléggé fáj is a végbél nyílásom,mit ajánlotok,mi lehet a baj?
2018. nov. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Három naponta vagy háromnaponta. Ha ettől eltér, az utalhat problémára.
2018. nov. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem is eszel sokat, muszáj, hogy legyen elég salakanyag ennyi ürítéshez... Nyilván nem nagyok a termékek - vagy rengeteg rostot eszel, csak kalóriában keveset.


Ez azért már szokatlanul sűrű alkalom, de lehet, hogy te ilyen vagy. A kiswc nekem is sűrűn torkollik hirtelen nagyba, de azért nem szinte mindig. Érdekes. Lehet, hogy kicsi a puffered? De hát emberi anatómiád van... Mert sok evésnél nem csodálkoznék, nem fér el a cucc.

2018. nov. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hasmenés, vagy normális állagú? Vannak benne emésztetlen, felismerhető ételdarabok? Úszik a vízen (=zsíros)? Ha fogysz is, akkor megérne egy alapos kivizsgálást, mert lehet, hogy túl gyorsan áthalad rajtad, amit megeszel, a tápanyagoknak nincs ideje rendesen felszívódni. Az ok sokféle lehet, maga a stressz, ételallergia, különféle emésztési problémák.
2018. nov. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam a kukorica-tesztet meg a cékla-tesztet.

(kukorica-teszt: nem tudjuk megemészteni rendesen, ezért viszontlátjuk. Reggelire ettem magában és délután kijöt.)

(cékla-teszt: vörösre színezi a végterméket. Ez is fél nap után történt)


Valamiért nagyon felgyorsult az emésztésem és fogytam is sokat, csak nem tudom miért.


Alkoholra gyanakodhatom? Fröccsözni szoktam esténként.

2018. nov. 21. 13:59
 7/8 anonim ***** válasza:
73%
Igen, van egy tipikus "alkoholista f.sás". Nálad már akkor kialakult, a napi piálástól.
2019. nov. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Pajzsmirigy tulmukodes

Idegeskedes

2020. szept. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!