Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyi szénhidrátot (CH) ehet...

Mennyi szénhidrátot (CH) ehet egy 14 hónapos cukorbeteg kisgyermek naponta?

Figyelt kérdés

Milyen eloszlásban?

Reggelire... tízóraira...ebédre... uzsonnára... vacsorára...utóvacsorára


2010. jún. 26. 00:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Erre szerintem nem itt kellene a választ keresni, hanem a gyerek orvosától megkérdezni. Nem laikusok tanácsára kell hagyatkozni.
2010. jún. 26. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
beszelj egy dietetikussal!
2010. jún. 26. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
38 éve vagyok cukorbeteg, gyerekként kezdtem. Ez egy óriási felelőtlenség, hogy itt kérsz ez ügyben tanácsot. És tudod mi ebben a legszomorúbb, hogy senki nem világosított még fel, hogy egy ilyen pici gyerekkel klinikára, vagy kórházban kellene bemenni,hogy - gondolom inzulinos - ott szépen beállítsák a napi kalóriáját, és hozzá az inzulin adagokat. Óriási fegyelmet és figyelmet igényel ez az állapot. Nagyon együtt kell működni a kezelőorvossal, a diatetikussal, hogy ez a gyermek a legmegfelelőbb kezelést kapja. Nem tudom van e vércukormérő készüléketek, vagy ha most kezditek ezt az egész életreszóló folyamatot olvass a betegségről, annak minden problémájáról. És szívből kívánom nektek, és elsősorban neked, nagyon de nagyon ügyelj erre a babára, mert ő nem tudja jelezni, ha rosszul van, azt neked kell még megfigyelned a tüneteiből, mikor mire van szüksége.
2010. jún. 26. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!