Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Megváltozhat az édes íz...

Megváltozhat az édes íz érzésének intenzitása?

Figyelt kérdés

Egy éve nagyon lecsökkentettünk itthon a cukorhasználatot, illetve nemigen veszünk bolti édességet.

Ma találtam a polcon egy üveg mézet, amit ki is bontottam, örömmel megkóstoltam, és annyira édesnek tűnt, hogy le sem bírtam nyelni.

Régen akár egy evőkanál mézet el tudtam szopogatni.


2018. nov. 18. 00:07
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez minden ízzel így van. Pl. aki minden nap feketén issza a kávét, csokiból az étcsokit kedveli, hétvégén pedig sörözik, annak a keserű ízek fel se tűnnek, csak ha nagyon extrém.

Aki viszont a bort kedveli, a krémes-édes csokikat, meg a habos kapucsínót extra tejszínnel és tripla cukorral, az egy korty fekete kávétól görcsbe fog állni, annyira keserű lesz neki.

2018. nov. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Mi sok éve hagytuk el a cukrot s bár azóta is rengeteg édességet eszünk, az édesítés mértéke lecsökkent. Az első években, azóta stagnál.

A bolti csoki iszonyat cukros, még sok-sok saját csokival keverve is borzalmas, max. keserű kávéval tudom megenni.

A méz az nekem megy, ez az egyetlen édes cucc, amit továbbra is meg tudok enni, bár lórugás, érezhetően némi cukorsokk :D Nem is eszem havonta kilószámra, mint rég...

A gyümölcsökkel kezd problémám lenni, a körte nekem már ehetetlenül édes, azért óvatosan eszem, mert finom, de nehéz és nem megy sok. Befőttből is pár szem max., ha érett körtéből van (nem használok vizet hozzá, 100% körte). A birsalmabefőtt pont elég édes édesítés nélkül...

De a méz, ahogy már írtam, jó, csak tömény. De nyilván nem magában eszem nagyobb mennyiségben (mert pár cseppet azért megkóstolok :D), csak alkalmilag. Tegnap megettem magában egy kanállal, kicsit nehezebben ment, mint rég, de azért valahol jó volt.


Ez teljesen természetes, hogy csökken az édesigényed, közismert, hogy egyes étrendeken vagy csak a cukor elhagyásakor ez meg szokott történni. Számos bloggert láttam már, aki a tipikus mennyiségek töredékével operált édesítésnél s világos is volt az ok az étrendje alapján.


Ha valaki teljesen elhagyja az édességeket, annál valószínűleg esélyes durvább változás is. De a te esetedből látszik, hogy még a cukor teljes elhagyása nélkül is megvan ez a jelenség.

2018. nov. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!