Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 160 gramm szénhidrát az...

160 gramm szénhidrát az tényleg ilyen sok?

Figyelt kérdés
Elkezdtem a 160 gramm szénhidrát diétát. Hát meglepetésemre ez a CH mennyiség rengeteg több szelet kenyér joghurtból is egy szép pohár joghurt és még sorolhatnám mert én ezt nagyon soknak találom, ettől lehet fogyni?
2018. nov. 21. 15:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, elég sok minden belefér 160 g CH-ba. Valószínűleg azért van fura érzésed ezzel kapcsolatban, mert a korábbi feltételezések szerint csak úgy lehet fogyni, ha valaki alig eszik. Ez szerencsére nem igaz, a fogyáshoz nem kell koplalni. Bár én nem csak a ch-t számolom, hanem a zsírt/fehérjét is, hogy meglegyen mindkettő, de sokaknak elég csak a szénhidrát számolás is.
2018. nov. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Van, akinek sok. Nekem 100-120 g is tökéletesen elég, de vannak néha még karcsúbb napjaim is. Igaz, én nem eszem kenyeret meg hasonló ch bombákat.

Lehet tőle fogyni, ha előtte jóval többet ettél, de van, akinek ennél kevesebb ch kell a fogyáshoz. Majd kitapasztalod pár hét alatt.

2018. nov. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én fogytam tőle. De amúgy viszonylag lassan indul be a fogyás, ne várj eredményt az első napokban. Plusz az sem mindegy, hogy az a szénhidrát gyors-e vagy lassú. Én IR diéta szerint ettem.
2018. nov. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, valóban sok :) Vannak számosan, akik csak néznek, amikor előírják nekik a 160 grammos diétát, mivel addig jóval kevesebbet ettek súlytartáshoz....


A kalóriadeficittől lehet fogyni, az a helyzet. Segíthet a szénhidrátcsökkentés, de ez csak egyetlen tényező. Nekem 160 gramm szénhidrát rengeteg, nem is esik annyira jól és lassan hízom is, hacsak nem alkalmazok valami komoly trükköt. Nem laktat a szénhidrát és ilyen sok mellé nekem nagyon sok zsír kell, hogy ne érezzem magam pocsékul és éhezve.


S van ember, akinek fogyáskor is sokszáz gramm ch kell, mert extrém aktív és nem tud zsírosan enni.


Úgyhogy ez egyéni, de normál embereknek jó lehet ez is, csak a zsírt tartsák alacsonyan (de a kötelező minimum fölött) s persze mozogni sem árt mellé.

2018. nov. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én is 160 g CH-ról indultam (115kgval), de körülbelül 2-3 hónap után szóltam a dietetikusnak, hogy sok nekem az ebéd mennyisége, így az 50-ről 40-re lett csökkentve , és utána még a tízórai-uzsonna is 15-15-re lett csökkentve 20-20-ról, mert nem bírtam megenni annyit... Jelenleg 94 kg vagyok :)
2018. nov. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!