Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem érzem magam éhesnek?

Miért nem érzem magam éhesnek?

Figyelt kérdés

Úgy egy hete valahogy sokkal kevésbé érzem magamat éhesnek, mint azelőtt. Nem tudom miért, van, de mostanában csak azért eszek, hogy meglegyen a napi kalóriám, régebben pedig kajálás után egy két órával már megint éhes voltam. Pedig semmi külső tényező nem változott ami befolyásolhatná. Szerintetek miért lehet ez?

/L



2018. nov. 21. 18:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Nyilván ennyiből nem lehet kitalálni az okot, de van ilyen, ez normális. Nem vagyok gépek, néha egész érdekesen működünk...

Én szinte soha nem vagyok éhes, de ennek étrendi okai vannak. De azért enyhén változó, hol jön, hol megy, csuda tudja, miért, ez a testem apró titka marad.

2018. nov. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha fiatal vagy, vannak olyan időszakok, amikor intenzívebben fejlődsz és több tápanyagra van szükséged. Ezért is lehet változó az étvágy.

Felnőtt korban már nem tartom egészségesnek, ha valaki 2 óránként megéhezik, túlzott vércukoringadozásra gyanakodnék, esetleg rossz étrend vagy emésztési probléma is lehet a háttérben. Inkább az mondható normálisnak, ha 4-5 óráig kibírod két rendes étkezés között, különösebb éhség nélkül.

2018. nov. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én azt vettem észre magamon, hogy ha huzamosabban stresszes időszakon megyek keresztül, akkor kevésbé kívánom az ételt. Éhségérzetem nincs, de érződik a szervezetemben a változás. Lehet ez csak nálam ilyen, de ha te is hasonló helyzetben vagy talán ez lehet a válasz.
2018. nov. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!