Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy lehet megértetni egy...

Hogy lehet megértetni egy súlyosan elhízott emberrel, hogy attól a büdös életben nem fog lefogyni, ha csak hetente 1-2x elmegy ketlbellel edzeni fél órára, de ugyan úgy bezabálja a disznósajtot kenyérrel, kolbásszal otthon?

Figyelt kérdés
2018. nov. 22. 23:34
 1/3 anonim ***** válasza:
97%

Sehogy.


Ne is gyötörd magad ilyenekkel mert nincs értelme. Én évekig próbáltam hatni az öcsémre aki kegyetlenül el volt hízva, de nem értette meg hogy a fogyáshoz nem elég a súlyzós edzés, sőt nem is az kell hanem teljesen más, és normális étkezés.

Persze amikor feladtam és nem foglalkoztam vele, akkor az hozta meg nála a hatást amikor udvarolt egy lánynak, de elküldte őt a francba a kinézete miatt. Elég brutálisan el volt hízva, mellette totális önpusztító életet élt. Amikor koppant akkor esett le neki hogy ha fogyni akar, akkor komolyan kell venni egyes szabályokat. Én nem segítettem rajta mert évekig próbáltam, meg sem hallgatott, amikor meg sírt nem hittem neki hogy befogja tartani. Aztán ugye itt jött az elhatározás ami kellett volna neki korábban is.

Emlékszem amikor 2 hónapig olvasott erről irományokat, könyvektől kezdve mindent, más hasonló emberektől kért tanácsokat, kegyetlenül utánajárt mindenben. Külön étrendet dolgozott ki magának, de vagy 2 hétig dolgozott rajta, számolástól kezdve mindent csinált.

Amikor neki állt csinálni 1 hónap után már látszódott hogy alakul valami, akkor már kezdtem komolyan venni a szándékát, de féltem hogy ha segítséget ajánlok neki akkor abbahagyja, így nem szóltam semmit. Akkor elég hosszú ideig nem láttuk egymást mert én külföldre mentem, és amikor hazamentem és újra találkoztunk igen csak meglepett az amit látok.

4 év telt el azóta, és mai napig odafigyel magára, már erősítésen van ezerrel, teljesen más lett, és odafigyel arra mit eszik, hogyan készíti el, lemondott a szemét kajákról, csak nagyon ritkán eszik olyat amit régen napi szinten tömött magába.


A saját elhatározásán volt a hangsúly, mert így érte el hogy ő eldöntötte hogy lefogy.


Meg persze kellett egy jó nagy pofára esés hogy elküldte őt a kiszemeltje.

2018. nov. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
56%
Sehogy. De miért kéne megértetni vele?
2018. nov. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
11%

Nem kell győzködni. Egy idő után úgyis rájön, hogy nem tud így fogyni.

BTW, sem a disznóságok, sem a kenyér fogyasztása nem zárja ki, hogy valaki fogyni tudjon. Bár ha mindkettőt nagy mennyiségben fogyasztja, az tényleg hátrányos lehet, de ez csak két étel a sok közül, gondolom, nem csak ezeken él.

Ha semmit sem változtat a táplálkozásán, akkor nagy eséllyel egy dekát sem fog fogyni.

2018. nov. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!