Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Leszoktam a dohányzásról,...

Leszoktam a dohányzásról, viszont azóta teljesen lelassult az anyagcserém. Hogyan tudnám újra beindítani cigaretta nélkül?

Figyelt kérdés
Alapvetően sok rostos ételt: bulgurt, kuszkuszt, zöldségeket, gyümölcsöket fogyasztok, ezért is riasztó, hogy ekkora hatással volt a szervezetemre a cigaretta.
2018. dec. 5. 21:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelent, hogy lelassult? Székrekedésed van, vagy csak a szokottnál ritkábban még wc-re?

Ha székrekedésed van: a sok rost rendben van, de lehet, hogy kicsit kevesebb keményítőt kellene enned (bulgur, kuszkusz és hasonlók), és inkább több gyümölcsöt, zöldséget. Lehet, hogy egy kicsit több zsír is kellene, ha nagyon zsírszegényen táplálkozol.

Emellett próbálkozhatsz még kávéval, illetve vannak erre jó gyógytea-keverékek is. A savanyú tejtermékek (kefír, natúr joghurt) is segíthetnek.

2018. dec. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
*mégy
2018. dec. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
90%

INNI, INNI, INNI sok vizet, en a kavet hanyagolnam a koffeintartalma miatt, semmi szukseged egy ujabb fuggosegre.

Vegyel bioboltban útifű-maghéjat, vagy lenmagpelyhet, es reggelente egy pohar vizzel 1-2 evokanallal igyal meg. Na ez be fogja inditani a belmozgast, de nem ugy hogy megfosat. Rendszeresen fogyasztva szerinten tok szuper, kipucolja a beleidet, de probalkozhatsz chia maggal is. Joghurt is jo otlet, ahogy az elottem szolo irta. Tenyleg mukodnek, mindenkepp probald ki :)

2018. dec. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!