Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A tej egészséges?

A tej egészséges?

Figyelt kérdés
annyi rengeteg cikk van a neten, nem tudok már kiigazodni..szerintetek?
2018. dec. 5. 22:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%

Én sok éve kerülöm s ez így is fog maradni. De nekem más okom is van rá.

Érdekes módon máig nem lettem laktózérzékeny, a nagy laktózkerülésem ellenére sem, de azért egy parányit érezhetően jobb, ha nem eszem ilyesmit.


A tej sokunk diétájába rosszul passzol, mert a fehérje kevés, a cukor sok és egyeseket a zsír is zavar. S fehérjét és zsírt is sokkal jobb forrásokból be tudok vinni. A kálciumba bele se megyek, de azt is inkább jobb forrásból szerzem.

2018. dec. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
14%
A tej az újszülött táplálására szolgál, semmi másra. Így felnőtteknek nem egészséges. Felnőtt korban állítólag az ondó egészségesebb.
2018. dec. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
36%

Az emberek egyik fele állítja hogy egészséges, a másik fele pedig hogy nem az, ezért valószínűleg az igazság a kettő között van, azaz ártani nem használ.

Szóval ha iszod jó, ha nem iszod az se baj.

2018. dec. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Valamilyen szinten lehet érzékeny vagyok rá...pl megiszom 1 bögrényit, minden ok...de lehet ha 2 bögrével, akkor alkalomadtán meggyorsítja az emésztésem (hasonlóképpen, mint a koffein-kávé), de van hogy este lefekvés előtt iszom és semmi bajom tőle, sőt mélyen alszok, és élénket álmodok


-ha 1litert iszok éhgyomorra, az biztos fosás


-ízre nem szeretem mindegyiket, zacskós a nyerő, az friss/ nem uht tartósított

2018. dec. 6. 11:03
 5/17 anonim ***** válasza:

Ha nem tudsz kiigazodni, de TÉNYLEG érdekel a válasz, akkor tegyél érte.

Pl. próbáld ki, hogy mondjuk fél évig nem iszol egyáltalán tejet. Figyeld meg, hogy változik-e valami.

Mi is így tettünk (a feleségem rengeteg tejet ivott, a gyerekekbe is tömte). Aztán mi is összeolvastunk mindenfélét, de nem tudtuk meg, hogy mi az igazság. Abbahagytuk pár hétre a tejivást. Ennek már 4 éve.

2018. dec. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Csak gondolkodj. A tej a tehénnek a teje (általában). Mennyire lehet egészséges egy embernek? A kisbocinak való, hogy táplálja, felhízlalja. Az embernek mi szüksége lenne rá? Az újszülöttnek az anyatejre van szüksége max pár éves koráig, aztán arra se. Ezzel az erővel ihatnánk a kutya tejét vagy macskáét, miért pont a tehenet kellett kiválasztani?
2018. dec. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

6: Na most attól hogy a tehéntej a kisboci miatt termelődik, attól még akár lehet egészséges az ember számára is.. úgyanúgy, ahogy a méhek sem az emberek kedvéért öklendezik ki a mézet a kaptárba, ennek ellenére sok hasznos tápanyagot tartalmaz számunkra. Szóval nem látom értelmét az efféle megközelítésnek.

Ami a macskatejet illeti, szerinted hány liter tejet ad egy macska egy hónapban?.. :)

2018. dec. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Kismacskáknak való.
2018. dec. 8. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

A mézet ne keverjük ide. Az tele van vitaminokkal és ásványi anyagokkal, gyógyításra is használják, emellett más állarfaj is szivesen eszi, ha hozzájut, pl medve, és már az ősember is fogyasztotta.

A tej pedig minden állatnál a saját kicsinye táplálására szolgál, amíg a kicsi el nem éri azt a szintet, hogy tud az adott faj számára szükséges táplálékot enni. Rengeteg embernek okoz is problémát. A tejivást csak pár száz éve hozták divatba, mikor kevés volt az embernek a táplálék (ipari forradalom), azóta próbálják belénk magyarázni, hogy az milyen jó. De nem mindenki szervezete bírja a fajidegen fehérjét. Van akinél hamarabb, van akinél később okoz gondot.

Hatos voltam.

2018. dec. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

9: A méz azért jó analógia, mert a tej ugyanúgy tele van az ember számára hasznos ásványi anyagokkal, makro és mikroelemekkel. Ami a gyógyászati felhasználását illeti, ahogy mondani szokták, "már a régi görögök is", vagyis a tejet már az ókorban is használták gyógyításra.


Ebből következőleg a tejfogyasztás megjelenését az ipari forradalomhoz kapcsolni óriási baklövés, ugyanis a tej az egyik legősibb élelmiszer; már időszámításunk előtt több ezer évvel is előszeretettel fogyasztották, szóval nem egy pár száz éves divatról van szó...


A "fajidegen fehérje" alatt nem tudom pontosan mit értesz.. nem igazából létezik ilyen fogalom. A tejben a _tejcukor_ az, ami sok embernél emésztési problémákat okozhat, de laktózmentes tej esetében ezek a problémák teljes egészében kiküszöbölhetők.

2018. dec. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!