Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehetséges, hogy allergiás...

Lehetséges, hogy allergiás vagyok a kávéra/koffenire?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy egy csésze kávé után szédelgek és tompa vagyok órákig.

29 éves férfi vagyok, kb. 1 éve iszok napi 1 csésze kávét.


2018. dec. 12. 12:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Vérnyomásod alapból nem magas véletlenül? Ha igen, felejtsd el a kávét és a koffein minden formáját.
2018. dec. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Véletlenül ma reggel meg lett mérve. 120/80
2018. dec. 12. 12:27
 3/5 anonim ***** válasza:
A kávénak illetve a koffeinnak olyan hatása van hogy amikor a szervezeted kezdi feldolgozni akkor egy időre tompaságot okoz, és csak utána kezd felpörgetni. Én reggel ezért nem iszok kávét mert simán vissza alszok 1-2 órára gond nélkül, de utána meg hirtelen megébredek és úgy pörgök mint aki nem normális. Kávét már csak tejjel iszom az nem nyom el, és nem is dob fel annyira, energia italt, meg más koffein tartalmú dolgot meg alapból nem viszek be a szervezetembe.
2018. dec. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha egy éve iszod, akkor már rég kijött volna számtalan túladagolásban hogy érzékeny vagy rá.

Lehet hogy most kicsit erősebbre sikerült, vagy az elmúlt napokban elfelejtettél inni stb.

A kávéval amúgy is az az egyik baj hogy túl gyors a felszívódása - azért okozhat ilyen tüneteket.

Talán megpróbálhatod tejjel inni (akár sok tejjel-tejeskávéként), vagy akár meg is eheted az őrölt kávét - mert a gyomorból így nagyon lassú lesz a felszívódás, és tovább is tart. De ha esszel valami olajosat/zsírosat az is megoldás lehet.

Amúgy igyál kevesebbet/gyengébbet akkor nem lesz ilyen probléma...

2018. dec. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mérd meg kv után is, hogy mennyit emelkedett.
2018. dec. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!