Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Életmódot szeretnék váltani....

Életmódot szeretnék váltani. Hogy kezdjek neki?

Figyelt kérdés

Legelőször arra lennék kíváncsi, hogy mégis hogy kezdjek neki?? Mit ehetek egyáltalán? Mennyit?

Ha valaki már váltott életmódot, legyen szíves segítsen, hogy mivel kezdted? Mit ettél? Tartod-e még? Akár üzenetben is írhatsz csak kérlek segíts.



2018. dec. 17. 16:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Sokféle módszer-irányelv-diéta stb van.

Mi lenne a cél?

2018. dec. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az a célom, hogy lefogyjak. Több, mint 20kg-t szeretnék leadni. Aztán ezt az egészséges életmódot folytatnám.
2018. dec. 17. 22:06
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Sokféle fogyásra alkalmas egészséges diéta van, az a helyzet. Fogyni bármivel lehet, csak kalóriadeficitben legyél, no persze, "rossz" (egészséges, de az adott embernek nem elég laktató) étrenden sokunk képtelen fogyni, mert éhezik.


Hogyan ettél eddig? Mit szeretsz? Mivel laksz jól? Próbáltál-e valami diétát, amit tarthatónak tartasz? Nem ártana valami alap. Én pl. egész hosszú listát tudnék írni, hogy mit vagyok képes és hajlandó elhagyni s mit semmi szín alatt. Rossznak tartom, ha valaki magára kényszerít egy étrendet, ami népszerű s teljes, de amit nem élvez, sőt, szenvedésnek éli meg.


Többször váltottam életmódot. Bár a vegaságot nem annak éltem meg, ott nem csináltam semmit, csak elhagytam az eleve kevéske húst s ugyanúgy híztam is tovább s nem éreztem magam máshogyan fizikailag.


Aztán jött a szénhidrátszegény étrendre váltás (erősen szénhidrátdúsról), a zsír maradt az egekben, az nálam alap. Ezt feltételesen ajánlhatom, mert sokaknak beválik, már a szénhidrátcsökkentés, a zsírt tedd oda, ahol neked a legjobb, elég alacsony a minimális szintje. Azzal a lendülettel kidobtam a tömény cukrokat, a száraz hüvelyeseket, a glutént és a laktózt is szinte teljesen. Illetve ez kicsit korábban volt, mert volt egy hónap kvázi paleóm (vagy nemcsak kvázi, mert vannak elég engedékeny verziói is) szénhidrátdúsan, ami nem volt jó. De a szénhidrátszegénység nekem bejött. De lehet, hogy azon kevesek közé tartozol, akiknek sok cukor kell (persze jó forrásokból), nem tudhatom. De ha fogyni akarsz s nem eszel sok zsírt, akkor muszáj a szénhidrátot csökkentened (vagy SOKKAL többet mozognod). Kétlem, hogy fehérjéből extrém módon túl sokat eszel, az ritka dolog.


Erről napokig tudnék írni, kéne valami támpont, hogy mégis ilyen irányban gondolkodjunk... Vannak emberek számukra legalábbis szerintük ideális étrenden úgy, hogy teljesen egymást kizáró ételeik vannak... Semmi nincs, amit kötelező enni s a kifejezetten mérgező dolgokat kivéve bármi beleférhet, max. kicsike mennyiségben és ritkán.

2018. dec. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyáltalán hány kilóból adnád le azt a 20-at?

Ennyit leadni majdnem annyi időbe telik mint amennyi alatt felszedted. Testsúlyt csökkenteni hatásosan csak kevesebb kalóriával és több mozgással lehet. Minden más módszer kamu és nem hoz tartós eredményt. A hírtelen fogyás is többet árt mint használ. Étrendileg kevesebb szénhidrátot és több zöldséget ajánlanék. Mozgásban nagyon jó a kocogás, futás, úszás. Csak akkor van értelme bele kezdeni ha eléggé elszánt vagy a kitartáshoz, mert ha belefáradsz és abbahagyod akkor jojó effektus lesz a vége és még kövérebb leszel

2018. dec. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!