Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi a véleményetek hogy az...

Mi a véleményetek hogy az amerikai diabétesz társaság végre elfogadta az alacsony tartalmú diétát (paleo, ketogén), akkor mégsem olyan káros ez a diéta?

Figyelt kérdés

[link]


Végre elfogadták ezt a diétát is főleg hazánkban nagy az ellenállás a magyar dietetikusok és diabetológusok által ezzel a diétával kapcsolatban. Még mindig az van hivatalosan elfogadva hogy szénhidrátok együnk a legtöbbet és 150 160 grammot minimum meg kell ennünk.

Mikor mondtam ezt a diétát dietetikusnak vagy diabetológusnak teljesen kiakadtak hogy ez mennyire káros és társai de egyre több kutatás jön ezzel kapcsolatban hogy mennyire is segíthet az inzulinrezisztenseken vagy a cukorbetegeken és ezt most az amerikai diabetes társaság elismerésével nyugtázta


2018. dec. 26. 15:04
 1/4 anonim ***** válasza:
66%
Az amerikaiak sok baromságot elfogadnak, ahogy sok idióta törvényük is van.
2018. dec. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
1. Ha ennyire Ellenzi ezt a diétát akkor mivel magyarázod azt hogy sok kettes típusú cukorbetegnek lecsökkent a cukra ennek a diétának a hatására
2018. dec. 26. 15:37
 3/4 anonim ***** válasza:
72%

Nem érdekel, mit mondanak társaságok, de remélhetőleg az ellenzők egy részét elgondolkoztatja ez.


Szerencsére sokan úgy esznek, ahogy nekik jó, nem a divatos álláspontok vagy az orvosuk nem személyre szabott javaslata alapján.


A paleo egyébként nem feltétlenül szénhidrátszegény diéta.

2018. dec. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
77%

Ezek a diéták soha nem voltak, és soha nem is lesznek károsak (kivéve talán a ketogént, de az is csak akkor, ha valaki a végletekig csinálja).


Az igazság az, hogy a magyar/európai dietetikusok nem azért állnak ellen a szénhidrátszegény/alacsony glikémiás indexű diétáknak, mert egészégtelenek tartják őket, hanem mert nagyon jól tudják, hogy igazából ezek a hatékonyak.

Ha mindenki tudná az igazságot, az élelmiszergyárak nem tudnák kinek eladni a sok szénhidrátdús mérget.

Ha mindenki egészségesen étkezne, és sokkal kevesebb túlsúlyos és cukorbeteg ember élne itthon, akkor sokkal kevesebb bevételre számíthatnának a gyógyszergyártó cégek, és csődbe mennének.

Elég bizarrnak tűnik ez a helyzet, de valójában ez az igazság.


Tudom, hogy pl. Schobert Norbiékat rengetegen szídják. Ő már a 90-es években felhívta a figyelmet a szénhidrátfogyasztás veszélyeire és a cukoripar aljas hazugságaira.

Tudom, hogy rengeteg mítosz, alaptalan pletyka lengi körül őket, mégis évente több száz embert fogyasztanak le.


Sajnos azt is fontos tudni, hogy bármilyen meglepő, a Magyar Diabétesz Társaság egyik legnagyobb támogatója egy cukorgyár.

Ezért írnak ott olyan cikkeket, hogy “a cukor serkenti az agyműködést, ezért nyugodtan adjuk a gyerekeknek”.


De lenginkább az veri ki nálam a biztosítékot, amikor müzlit, agyoncukrozott gabonapelyheket, energiaszeleteket reklámoznak fiataloknak, és azzal címkével fel őket, hogy ezek az ételek “egészségesek”.


És akkor még nem is beszéltem arról, hogy milyen hazugságokkal mérgezik az emberiséget már évtizedek óta. “A zsír hízlal, ezért nyugodtan zabálj szénhidrátot”, “számolj kalóriát”....

Az a probléma, hogy az ilyen “kamudiéták” mögött nem szakértők, orvosok, személyes tapasztalattal rendelkező személyek, hanem különféle ideológiák és reklámkampányok lebonyolítói állnak.


Volt idő, amikor még én is könnyen befolyásolható voltam. Koplaltam, mert a csapból is az folyt, hogy “ha ESZEL, kövér tehén leszel”.

Hozzáteszem, hogy egy milliméterrel sem mozdult lejjebb a mérleg.

“Meglepő” módon akkor történt napról napra óriási mértékű változás, amikor végre elkezdtem enni, természetesen csupa alacsony glikémiás indexű szénhidrátot. Azóta is GI-diétát követek, ami nagyon közel áll a paleohoz, ketogénhez, Montignac-hez, south beach-hez.

A családom közel összes (!) női tagja kettes típusú cukorbeteg. Én még “csak” inzulinrezisztens vagyok, de én vagyok az egyetlen, aki lefogyott, és ha tovább folytatom, akkor én lehetek az első, aki elkerüli a cukorbetegséget.

Ami még érdekes, hogy hírességek már 10-20 évvel ez előtt is ezekkel a diétákkal fogytak, a civil emberek ekkor még kiröhögték ezeket a módszereket, mert nekik teljesen más módszereket reklámoztak különféle platformokon. Sajnos az orvosok is hibáznak, hiszen ahelyett, hogy egy normális diétát írnának a cukros betegeinek, inkább felírják nekik az inzulint egy halom gyógyszer kíséretében.


Szóval, az a legnagyobb probléma, hogy a cukor- és a gyógyszeripar is a túlsúlyos emberek pénztárcájából akar hasznot húzni.

2018. dec. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!