Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha vegán (nem vegetáriánus)...

Montalvo oxnard kérdése:

Ha vegán (nem vegetáriánus) szülők szintén vegán módon táplálják kisgyereküket, lehet ebből valami baja? Majd orvost is megkérdezek, de hátha van valakinek saját tapasztalata. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2018. dec. 29. 08:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy egy gyerek megfelelően fejlődjön vegán étkezés mellett, nagyon nagy hozzáértés szükséges. Tudni kell, hogy mit mivel kell adni ahhoz, hogy a szükséges tápanyagok felszívódjanak. Ha a gyerek nem eszi meg az elé készítelt teljes komplettáltan összeválogatott kompozíciót az utolsó falatig, akkor nem jut hozzá a megfelelő tápanyagokhoz.

Én vega vagyok, szóval meg tudom érteni a vegánokat is, de egy válogatós gyerekkel tökéletes arányú kaját utolsó morzsáig megetetni szerintem a lehetetlen határát súrolja.

Van egy vegán család ismerősöm. Az ő gyerekeik felnőttek vegán kaján és egészségesek. De mennyiszer hallottam a szülőktől, hogy az életük abból áll, hogy főzik, majd dobozolják a kaját maguknak és a gyerekeknek. Nekik ki volt számolva minden kaja tápértéke, őrület volt. Érdekesség képpen két "gyerek" ma simán csak vega (ma már mind fiatal felnőttek) a harmadik pedig eszik húst tizenéves kora óta.

2018. dec. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az elválasztás utáni vegán táplálás jól megoldva nem probléma, de nem mindenki tudja ezt megcsinálni, különösen ha a gyerek válogat. Az orvosok általában a gyerekek vegán táplálása ellen vannak.
2018. dec. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2018. dec. 30. 08:09
 4/8 anonim ***** válasza:
24%
Nekem orvosként az a véleményem, hogy ilyennel dietetikus szülő akibtényleg ért hozzá esetleg kísérletezhet, más nem! Én ebben az esetben közölném a szülővel, hogy az ő gyereke azt csinál vele amit akar, de a megfelelő gyarapodása és egészsége az én felelősségem is, tehát ha a legkisebb problémát is látom a gyermek fejlődésében kénytelen leszek értesíteni a gyámügyet. Ilyen hülyeségekhez orvosként nem szabad asszisztálni.
2018. dec. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet a vegán gyerek teljesen egészséges, ha a szülő hajlandó áldozatokat hozni. A gyerekeknek is ugyanazokra a tápanyagokra van szüksége, mint a felnőttnek, ezért ők is minden szükségeset be tudnak vinni növényi étrendben. De különböző életkorban más arányokban fontosak ezek, ráadásul a gyerek ízlése is változik. Tehát nem jó, ha a szülő erre nem figyel, és csak magának főz, a gyerek meg egy-két féle ételt eszik meg, mert a többit nem szereti.


Nagyon sok gyerekek által kedvelt vegán étel van. Ugyanúgy lehet készíteni spagettit, hamburgert, pizzát. És a gyerek, aki ebben nő fel, nem fogja hiányolni róla a szalámit és a sajtot. Viszont a szülőnek extra feladat odafigyelni, hogy a gyerek minden szükségeset megegyen és közben egészséges is maradjon.

Mindenki döntse el maga, hogy tudja-e vállalni ezt.

2019. jan. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Három olyan családot ismerek akik vegánként neveltek fel gyerekeket. Különösebb gond nem tűnt fel, gyakorlatilag ha nem tudom hogy vegánok, nem tűnt volna fel. Viszont ami érdekes hogy az összesen 7 gyerekből egy maradt végül vegán, a többiek mind a hús mellett döntöttek amit elkezdtek maguknak főzni. Amemnyit beszéltem erről velük, a nem vegán ételek mindig is olyanok voltak nekik mint valami tiltott gyümölcs, amire már csak azért is kíváncsiak voltak mert nekik tilos.
2019. jan. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha jol megtervezett az etrend akkor nem.


Ez a video eleg ertheto modon elmagyarazza miert nem veszelyes a vegan etrend:


https://www.youtube.com/watch?v=KZfF-QxTCSc

2020. nov. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Zoldsegeket, gyumolcsoket, kremeket (pl. hummus), lekvart, margarint, stb.


Ebben a videoban megismerheted milyen elonyei lehetnek annak ha tudatosan taplalkozol:


https://www.youtube.com/watch?v=KZfF-QxTCSc

2020. nov. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!