Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért oltja jobban a szomjamat...

Miért oltja jobban a szomjamat egy frissen bontott víz, mint egy már bontott?

Figyelt kérdés
Régebb óta kezdtem gondolkozni ezen, viszont neten különösebben semmit nem találtam róla.. pedig szerintem van értelme. Általában zöld, azaz enyhén szénsavas ásványvizet szoktam inni, és többször is volt már az, amikor szomjas voltam, hogy ha az üvegből még van mondjuk egy bő 2dl, és megiszom kevésbé oltja a szomjamat, mintha egy frissen bontott üvegből iszok meg 2 dl. Ez a szénsav miatt lehet?
2018. dec. 30. 21:07
 1/1 anonim válasza:

Szerintem a szénsavval akkor van összefüggésben ha az az egyik (már kibontott) palackban kevesebb.

Talán az is lehet, hogy azért mert az van a fejedben, hogyha frissen bontod ki, akkor az üdítőbb is lesz, miután elfogyasztottad.

2018. dec. 31. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!