Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez jelenthet bármi problémát?...

Ez jelenthet bármi problémát? 17/L

Figyelt kérdés

Igazából nem hiszem, hogy lehet bármi károm ebből, de sok bébiételt eszek. Általában reggelire eszek egy kevés(a dobozon megjelölt csecsemőknek megfelelő adag felét) tejpépet, vagy uzsira, tízóraira egy fél üveg babadesszertet. Nem mindennap eszem de sokszor pótolom ezekkel az étrendemet. Mind ezek mellett eszek nyers gyümölcsöket, zöldségeket, és kevés szénhidrát tartalmú kajákat és húst is. Kenyeret, krumplit ill tésztát alig eszek (sőt soha kivéve ha anya rámtukmálja és nincs kedvem mást csinálni) , csak rizset vagy rizs tésztát és édesburgonyát. Másikat alig eszek, csak nagyon néha eszek és akkoris csak keveset és sok mindent megvonok magamtól. Eléggé össze van szűkülve a gyomrom és mivel keveset eszek (de ha nekem ennyi elég?) minden ismerősöm beszól hogy ezzel az étrenddel tönkre fogom tenni magam és a szervezetem is. Tényleg ekkora gondot jelenthet ez az egészségemnek? Pár éve már jobban odafigyelek és leadtam 11 kilót és most tök jól érzem magam a bőrömben és egészséges is vagyok. Mi ezzel a probléma? Odafigyelek hogy a fontosabb tápanyagokat bevigyem, rengeteg folyadékot iszok, rendszeresen mozgok és nem érzem hogy bármi hátrányos származnak ebből de lehet rosszul gondolom..

A válaszokat előre is köszi és boldog új évet mindenkinek😇😇



2018. dec. 31. 14:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez jòètrend amugy a neten ezrèvel talàlsz ètrendeket ha gondolod ott utànnajàrhatsz de ez igy rendben van,,,lehet csak poènkodàsbolmondjàk hogy tönkretesz az ètkezèsed...meg teèrzed a te tested ès ha minden jòlvan akkor nemàr màsok mondjàk meg h mitcsin.
2018. dec. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Kedves egészségedre és boldog új évet
2018. dec. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy sovány, akkor ez rendben van.
2018. dec. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha nem bébiételre alapozol, csak kis részét teszi ki a napi étrendednek, nem lesz tőle bajod. Régebben én is tartottam 1-2 üveg bébiételt (zöldséges-húsos) a munkahelyemen, hogy ha véletlenül nincs időm kimenni ebédelni, valamit tudjak gyorsan enni. Mindazonáltal most már nem szívesen enném meg ezeket sem, finomra pürésített, keményítővel sűrített, minimális fehérjét és hasznos zsiradékot tartalmazó konzerv ételnek tartom, ami után hamar megéhezem. Még a saját gyerekemnek is csak vészhelyzetben adtam bébiételt, inkább készítettem neki püréket több hússal, friss alapanyagokból, keményítő nélkül.

A babadesszert és a tejpép nagy valószínűséggel cukrot is tartalmaz, valamivel biztosan édesítik. Desszertnek elmegy, de önálló étkezésnek szerintem nem valami jó választás.

2019. jan. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!