Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért van az hogy néha (kb....

Miért van az hogy néha (kb. heti 3-5ször) csak úgy kihányom az ételt evés után?

Figyelt kérdés

Reggelit ez miatt a probléma miatt általában nem eszek. Reggel 6-kor kelek és a nap folyamán először kb. 12-14 óra között eszek. De hogy őszinte legyek nem is vagyok addig éhes, sokszor még akkor sem. 18 óra körül szoktam vacsorázni. Van hogy eszek vagy ebédet vagy vacsorát és utána rosszul leszek és kihányom. Nem hiszem hogy valami allergia lenne mert volt már hogy egy szelet kenyeret volt hogy egy almát és volt hogy pl. valami levest vagy főzeléket hányok ki. Szóval igazából eléggé változó.

Ez kb. 5-6 éve van így. Miért lehet ez? Orvosnál nem voltam és ezzel nem is szeretnék menni mert ezen kívül semmi bajom nincsen



2019. jan. 8. 14:10
 1/9 A kérdező kommentje:
19/l
2019. jan. 8. 14:12
 2/9 anonim válasza:
Helyedben azért mennék orvoshoz, de az is lehet hogy már előre beképzeled hogy hányni fogsz, és azért leszel rosszul. Milyen kajákat eszel? Egészségesen étkezel?
2019. jan. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha 5-6 éve így van, akkor a saját érdekedben igenis hogy menél orvoshoz!!! Ez azért nagyon durva dolog!!!
2019. jan. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

15:32-es válaszolónak

Igen? általában egészségesen étkezem

2019. jan. 8. 16:14
 5/9 anonim ***** válasza:
Évi 200 db hányás az néha ?
2019. jan. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Lehet hogy annyira nem néha de igazából én már megszoktam szóval lehet ezért nem soknak.
2019. jan. 8. 21:20
 7/9 anonim ***** válasza:

Miért nem mész el orvoshoz? Ez nem normális, főleg hogy ilyen hosszú ideje tart a dolog. Biztos, hogy nem szándékosan hányod ki az ételt?

Következményei lehetnek a gyakori hányásnak, tönkreteszi a nyelőcsövet,fogzománcot.

2019. jan. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nyelőcső- vagy gyomorbetegség, IBS, fejlődési rendellenesség, pszichés gond... annyi minden okozhatja. Szerintem jobb lenne ha orvoshoz mennél, mert ha még ártalmatlan oka is van, a következmények lehetnek súlyosak.
2019. jan. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem direkt hányom ki.

De amúgy nem rendes hányás szerintem. Mármint amit kihányok ételt azon egyáltalán nem érzem hogy savas lenne vagy akármi. Amikor pedig pl. betegség miatt hányok akkor a sav az marja a torkom. 5-6 év alatt talán 2szer viszont előfordult hogy reggel felkeltem és egy átlátszó szerű, eléggé savas valamit is hánytam.

Orvoshoz pedig azért nem szeretnék elenni mert utálok orvoshoz járni. Nem az orvosokat utálom csak magát a folyamatot. Odamegyek, jobb esetben pár óra várakozás után sorra kerülök aztán megvizsgál az orvos és vagy talál valamit vagy nem. Ha nem akkor még elküld ide-oda vizsgálatokra ahol szintén sokat kell várni. És van hogy így sem találnak semmi betegséget vagy semmi okot a hányásra. Szóval amíg ez nem lesz súlyosabb addig biztos nem fogok orvoshoz menni.

Köszönöm az eddigi válaszokat de még írhattok

2019. jan. 10. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!