Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Dieta alatt milyen köret a...

Dieta alatt milyen köret a jo? Meg milyen leves es főzelék, milyen főtt etel? Es milyen húskészítményeket lehet enni ilyenkor?

Figyelt kérdés
Es a húsokat hogy készítsük el? Aldis teljes kiorlesu kornmix kenyeret lehet enni? Margarint ehetek? Gyumolcsokbol melyikeket válasszam? Es zöldségekből mik a szenhidratszegenyek?
2019. jan. 8. 20:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Bármilyen hús, sütve, főzve. Kenyérből (bármilyen is) minimális mennyiség. Margarint felejtsd el. Gyümölcsökből ne sokat. Zöldségekből bármi jó, nyersen vagy főzve/párolva, legyen ez a köreted a hús, tojás stb. mellé.
2019. jan. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 NikDree válasza:

Húsokból a magas fehérje tartalmút(csirkemellet, pulykamell főképp, színhús sonka amit a pultban árulnak).

Köretnek a bulgurt, kölest, salátát(bár szerintem ezzel nem mondtam újat), párolt zöldségeket stb.(ajánlom, hogy nézegesd az ételek glikémiás indexét, abbol is az alacsonyan vagy maximum a közepes kategóriában szereplőeket válaszd)

Érdemes mindenből a teljes kiőrlésűt vagy graham kenyeret, tésztából is durum tésztát.

A gyümölcsök glikémiás indexe is ott van a táblázatban, minél magasabb értékű annál több cukor van benne. Pl alma, narancs, mandarin, kiwi elég keveset tartalmaznak. Zöldség pl karfiol, brokkoli, uborka, paradicsom, retek, avokádó stb. ami alacsony. Ja és napi min 2,5 liter víz mindnekepp! :)

Én személy szerint ajánlom a Yasio kalória számlálós alkalmazást. Rengeteg étel kalória értéke meg van adva benne, könnyebb a diéta vele csak időigényesebb!

Sok sikert! :)

2019. jan. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!