Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért éhes folyton a 6 éves fiam?

Miért éhes folyton a 6 éves fiam?

Figyelt kérdés

Reggeltől estig enne. Túlzás nélkül. Nincs rajta felesleg, vékonyabb gyerek inkább. Életvidám, egészséges, mozgékony.

Ebéd után 10 perccel már enne, akkor is ha jól beevett mindenfélét.

Ez úgy egy éve kezdődött, előtte átlagos volt az étvágya.


2019. jan. 12. 11:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert növésben van. Egyszerűen jó étvágya van, örülj neki, mert manapság ritka, ha a gyerek szeret enni. Azért a súlyára figyelj!
2019. jan. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert egészséges! :)
2019. jan. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Értem én, hogy egészséges, annak örülök is, hogy nem kell beleimádkozni az ételt. A nagylányom volt ilyen, 3 falat ebédnek már örültem.:)

Viszont olyan mintha nem lakna jól, mindig éhes lenne.

2019. jan. 12. 11:59
 4/6 anonim ***** válasza:
71%
Egy laborvizsgálatot kérj, biztos, ami biztos, a hormonális zavar kizárására, de valószínűleg csak azért ilyen, mert növésben van, többet eszik, mint kisebb korában. Le is mozogja, kell hozzá az energia.
2019. jan. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen fölösleges az amúgy is túlterhelt egészségügyet ilyen laborvizsgálatokkal terhelni, hiszen semmi baj sincs vele. Gyerek még, tehát kisebb a gyomra, egyszerre nem fér bele olyan sok kaja, azért éhes gyakrabban. Tökéletesen működik.


"Ebéd után 10 perccel már enne"

De mit? Finomfőzeléket? Vagy valami nassolnivalót? Nem ugyanaz. :) Nem biztos, hogy azért eszik újra, mert éhes. Lehet, hogy egyszerűen csak megkíván valamit.

2019. jan. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
6 és 8 évesek a fiaim, nekik is elég jó az étvágyuk, felnőtt adag ebédet képesek megenni. Azt vettem észre, hogy ha valami fehérjében dúsabb ételből esznek egy jó adagot, utána tovább bírják éhség és nassolás nélkül. Fejlődnek, nőnek, kell nekik az építőanyag, sok kalória és vitamin, mert elég sokat mozognak. Nem tudom, más gyereke milyen, de az enyémek itthon alig ülnek le egész nap, emellett a kicsi heti 3x tornázik, a nagy heti 4x sportol + az iskolai tesiórák.
2019. jan. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!