Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi lehet az oka annak, ha egy...

Mi lehet az oka annak, ha egy elhízott gyereket a szülei cukorkáztatnak?

Figyelt kérdés

Semmi közöm hozzá, mert nem az én gyerekemről van szó! Annyi közöm van csupán az egészhez, hogy a gyerekek jó barátok és a szülinapi bulikra kölcsönösen eljárunk. Nagyon kövér a gyerek, amikor átjön hozzánk játszani a szülők hoznak még csokit, cukrot!

A gyerek gyakran beteg,állítólag az immunrendszere gyenge. Vettem a bátorságot és szóltam a szülőknek, hogy a gyerektől minden cukorkát, csokoládét megvonnék és vércukorszintet nézetnék, akkor meg legyintettek és éreztem, hogy megsértődtek!

A gyerekem is szereti az édességet, de nálam csak minimális adagban van. Nem gyakori, hogy a gyerek egész zacskó cukorkát hoz a suliba és az ebédjéhez alig nyúl.

Miért csinálják ezt a szülők? Nem hinném, hogy ennyire buták lennének, vagy mégis?



2019. jan. 12. 16:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem szólhatsz bele abba, hogy más mit csinál a gyerekével sajnos. Nem csoda, ha megsértődtek, akkor is, ha igazad van :/
2019. jan. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Tudom, de nekem fontosabb volt a gyerek érdekében szólni, jelezni mintsem hallgatni.

Az életben vannak olyan szituációk, amikor nem hallgathatunk.

Az is igaz, hogy a jelzésem után sok minden nem változott, mert mégis hozza a csomag cukorkákat.


Arra is gondolok, hogy talán hisztériával kikönyörgi a gyerek az édességet és, hogy cirkusz ne legyen inkább engednek neki...

2019. jan. 12. 17:24
 3/16 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Sejtem, hogy ezek után te egészségesen neveled a gyerekedet, de most gondolj bele, hogy odamenne valaki, és azt mondja neked, hogy ezt a játékot ne vedd meg a gyerekednek, mert elrontja az agyát. Csak most mondtam egy példát. De bármilyen indokkal odajönne valaki, és beleokoskodna a nevelésedbe. Te mit reagálnál?
2019. jan. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Kedves hozzászóló! Mi barátok vagyunk a családdal, nem úgy van az, hogy csak valaki odamegy és okoskodik.


Nem a kérdésre próbálsz választ adni, hanem azon lovagolsz, hogy szólni mertem. Nem ezen van a hangsúly. :)

Ha én olyat csinálnék, ami egy másik szülőt zavarna és oda jönne, (függetlenül attól, hogy barátok vagyunk, vagy sem) meghallgatnám és elfogadnám. Biztosan van benne valami, ha már szólni mert?! Elgondolkodnék rajta és nem sértődnék meg. Sőt még örülnék is annak, hogy van egy figyelmes ember a környezetemben, aki jelez, ha bajt lát.

Mi a véleményed, miért dagasztják a gyereket édességekkel, amikor szemlátomást el van folyva és még csak 8éves? Erre kérem a tippeket. Köszönöm.

2019. jan. 12. 18:44
 5/16 anonim ***** válasza:
Sajnos ezt nem veszik komolyan a szülők. Az én ismeretségi körömben is van kövér gyerek, aki hasonló korú, és már emelkedik a cukra. Ennek ellenére nem vonnak meg tőle semmi üdítőt, csokit, hamburgert, sült krumplit. Elmondják neki, hogy nem egészséges, és ennyi. Sajnálják a gyereket.
2019. jan. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Több oka lehet:

Nem látták be, hogy ez probléma.

Belátták, de a szokásokon nehéz változtatni.

Belátták, és változtatnak is a szokásokon, de ezt nem tudják gyorsan csinálni.

Belátták, és megváltoztatták a szokásokat, hétköznapokon már csökkentették az édességet, de ünnepekkor kirúgnak a hámból.

2019. jan. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Szülők hány kilósak?
2019. jan. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Az anyuka molett, erős, de nem feltűnően kövér.

Még tavaly saját magától mondta nekem egy iskolai bulin, hogy nem tudja miért kövérke neki a gyerek, pedig nem is eszik sokat.

Nekem például az sem tetszik, hogy a gyerkőcömet kínálgatja a suliban, aki nehezen tud ellenállni, mert nálunk nincs mindennap édesség. Attól tartok az ebédet már nem eszi meg ha délelőtt cukorkázik a haverral.

2019. jan. 13. 07:34
 9/16 anonim ***** válasza:
Én is utálom a cukrokat,nyalókát.Próbálok figyelni rá,hogy inkább gyümölcs,répa legyen előtérben.Én is ismerek ilyen családokat,mérgezik a saját gyereküket.Sajnálom ezeket a manókat,vedelik a cukros üdítőket.
2019. jan. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ja,a lustaság az egyik ok.Egyszerűbb megvenni egy zacskó cukrot,mint zöldséget és gyümölcsöt pucolni.9-es

Valószínűleg aki eljut addig,nehéz átállítani a gyereket más szokásokra.Volt egy ismerősöm,szorulása volt a 3 éves gyereknek,mert chipset evett,rendes kaját nem.Panaszkodott (többször)hogy csak chipset eszik a gyerek.Mondtam neki hogy egyszerű,nem kell venni chipset.A tejszeletet 10-esével vette(azt se nézem hasznos tápanyagnak).Ők nem voltak kövérek,de normális ételt nem evett a gyerek,olyan szorulása volt,hogy kemény fájdalmai voltak kakilás közben.

2019. jan. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!