Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A csontban vannak tápanyagok?...

A csontban vannak tápanyagok? (pl amit a kutyák esznek)

Figyelt kérdés

Magyarul nem találtam semmit, angolul pedig nem tudok, de gondolom angolul biztos van valami cikk, vagy tápanyag táblázat, hogy mondjuk a csirke (vagy bármilyen állat csontja) milyen tápanyagokból mennyit tartalmaz. Valaki nem ismer egy ilyent?

Vajon van benne fehérje, szénhidrát, zsír? vagy csak kalcium? köszi


2019. jan. 19. 11:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Csak nem csontot akarsz enni? Leginkább ásványi anyagok vannak benne, ezért jó (nyersen) a kutyáknak. A macskák is elrágják a csirkecsontot, de szerintem inkább a porcot és a csonton belül lévő velő az, ami kell nekik. Ha megfőzöd a csontot (csontleves), az ásványi anyagok és a porcokban lévő kollagén belekerülnek a lébe, ami nagyon hasznos nekünk is. Fehérje, szénhidrát szerintem nincs benne, zsír sem a csontban, hanem az esetleg rajta lévő bőrben, húsban.
2019. jan. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A csontban nincs tapanyag, azert jo csak a kutyaknak, mert erositi a fogakat, fenttartja a szajhigeniat.
2019. jan. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Nem, nem kívánom megenni, csak minden érdekel :D

2019. jan. 19. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!