Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Sok éve minimálisra szorította...

Sok éve minimálisra szorítottam a finomított lisztet, cukrot, édességeket, de mégis hiányzik. Soha nem fog elmúlni?

Figyelt kérdés

Kevés ilyesmit szeretek, de azt nagyon.

Minden nap nehezemre esik megállni, hogy ne egyek a kedvenc kekszemből vagy abból a 2-3 fajta csokiból, amit tényleg szeretek.

Ha belekezdek, még nehezebb abbahagyni.


A kérdés csak annyi, hogy ha évek óta nem múlt el a vágy, ahogy sokan mondják, hogy "nem is hiányzik már", akkor soha nem is fog elmúlni?


2019. jan. 20. 16:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem is így volt, aztán kiderítettem hogy candida túlszaporulatom van. Kikezeltem és azóta már nem kívánom az édességet.
2019. jan. 21. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy miket eszel. Ha ezeket minimumra vetted, de helyettük tk kenyeret, rizst és egyéb gabonákat, sok gyümölcsöt eszel, akkor ugyanannyi ch lehet az étrendedben, a vércukrod ugyanúgy ingadozhat, mint előtte. Így nem fog megszűnni a szénhidrátéhség. Másrészről van, akinek az segít, ha egy időre teljesen elhagyja a kérdésben szereplő dolgokat, és úgy általában a szénhidrátot is drasztikusan lecsökkenti (low carb, Atkins vagy ketogén étrend). A cigiről sem lehet úgy leszokni, ha megpróbálod napi 1-2 szálra csökkenteni, a függőség így elég nehéz leküzdeni. A candida étrendnek is az lenne a lényege, hogy kiéheztessük a szénhidrátkedvelő gombákat és bacikat (és a szervezetünket leszoktassuk a sok szénhidrátról), egy ideig nagyon szigorúan nem szabad semmit adni nekik enni.
2019. jan. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi.


Pékárut hetente talán egyszer, rizst soha, zabot havonta egyszer, egyéb (ál)gabonát nagyon ritkán.


Amit szénhidrátforrásként eszem az a gyümölcs és zöldség, ezekből viszont tényleg minden nap 3-4-szer is.

2019. jan. 22. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!