Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vegan életmódtól fura széklet?

Vegan életmódtól fura széklet?

Figyelt kérdés

Amíg mindent ettem nagyon ritkán volt szekletem, volt hogy 4-5 napig semmi es fel voltam mindig puffadva.

Vegetáriánusra áttérve 2-3 naponta voltam wc-n.

De mióta vegán vagyok van hogy napi 2x megyek es /bocsánat, hogy leirom/ mas is es a szaga is más.

Ez normális?


2019. jan. 22. 08:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Normális főleg először, meg kell szoknia a szervezetednek azt hogy más életmódot követsz.
2019. jan. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A növényi étrendben sok az emberi szervezetben emészthetetlen és vizet megkötő cellulóz-lignin rost (növényi sejtek sejtfala, szállítószöveti elemek), ami megmarad a bélrendszerben és emésztetlenül távozik, tehát megnő a bélfal természetes feszülése, többször jelentkezik ürítési inger. Ezen kívül a kevesebb fehérje miatt kevesebb a fehérje bomlástermékekből keletkező bűzös, főként nitrogént tartalmazó illékony anyagok mennyisége, bár megnőhet a kéntartalmú, ugyancsak illékony, bár más szagú bomlástermékek mennyisége.
2019. jan. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!