Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan tudnék meghízni ha...

Hogyan tudnék meghízni ha vega vagyok?

Figyelt kérdés
Kb.2-3éve vagyok vegetáriánus.Mindig vékony alkat voltam,de az utóbbi időben eléggé lefogytam, nagyon nem érzem jól magam a bőrömben! 22N vagyok,166cm és 48kg. A csípőcsontom is "kiáll",a lábaim is borzalmasak.Mozogni is relatív sokat mozgok,sétálok.Szeretnék edzeni is (de csak lábra és popsira) csak így hogy nem eszek húst... :/ De egyébként csipszet is szoktam enni,sok édességet,nasizhatok bármilyen mennyiségben nem jön egy plusz kiló sem :( Egyébként sajtokat,zöldségeket,hagymát,spenótot,krumplit,sok kenyeret,tésztát,tejszínes ételt,(amit én sütök,tehát jó tartalmas)sütit,tojást eszek.Inni is sokat iszok(vizet),odafigyelek a folyadékra!Rizst ritkán eszek,de azon gondolkoztam ha abból sokat ennék, tudnék-e hízni kicsit? Vagy csak a fehérje miatt legalább elkezdhetnék edzeni.? Egyébként dohányzom is,de akkor is cigiztem mikor még ettem húst,jóval több cigit szívtam el mint most. A húsevésre nem tudok visszaállni,próbáltam.Egyszerűen nem esik jól bevenni a számba,szétrágni és lenyelni,nem erőltetném,mert nem akarok hányni. A tanácsokat,tapasztalatokat előre is köszönöm szépen!!

2019. jan. 24. 07:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem keress fel egy dietetikust, ő biztosan fog tudni segíteni.
2019. jan. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az edzés (súlyzós vagy saját testsúlyos) annyiban jó lenne, hogy izmosodj, a lábad is vastagabb lehetne. Ehhez viszont több kalória, esetleg több fehérje is kellene. Hasznos lenne, ha pár napig tudnád vezetni pl. a kalóriabázison, hány kalóriát eszel, ebből mennyi a fehérje, szénhidrát, zsír, és ha szükséges, lehet korrigálni.

Az, hogy a szénhidrátot miből viszed be, gyümölcsből, kenyérből, sütiből és tésztából, vagy rizsből, szerintem nem igazán számít. Egyél változatosan. Az édességek valakinek jók, valakinek nem, ha hízni/tömegelni akar, mert van, akinek elveszi az étvágyát és így kevesebb tápláló ételt eszik. Ezt neked kell érezned, de írtad, hogy magadnak sütsz tartalmas sütit, úgyhogy szerintem ez így jó.

Ha jó az étvágyad és sokat eszel (jóval a saccolt kalóriaigényed felett), de mégis fogysz, akkor viszont lehet, hogy nem ártana megnézetned a pajzsmirigyedet, a túlműködés okozhat ilyet. Nézz utána a jellemző tüneteknek, és ha valamelyiket tapasztalod, menj el dokihoz.

2019. jan. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Vegyél fehérje port, sok zöldség, tészta, rizs.. Menj edzeni, az ilyen szemetet mint pl :chips, csoki meg hasonlókat felejtsd el az csak arra jó, hogy elhízz(zsírt fogsz felszedni)
2019. jan. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
cigit tedd le mindenképp
2019. jan. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Tojást és halat eszel?
2019. jan. 26. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! tojást szoktam enni.Halat és húsféléket abszolút nem...illetve a babtól és az olajos ételektől kikészül a gyomrom. De mióta feltettem a kérdést azóta is fogytam egy keveset :(
2019. jan. 31. 07:22
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem ez valami hiánybetegségnek, betegségnek tűnik. Húsevő vagyok, de annyit tudok a vegákról hogy így is lehet kiegyensúlyozottan táplálkozni. Fehérjéhez, cukrokhoz, sőt zsiradékhoz is juthatsz növényekből. Ugyanakkor azt is tudom hogy nem mindenki bírja a vegetáriánus táplálkozást. Az jó ha olyan dolgokat eszel ami miatt nem öltek állatot, hiszen így a tejtermékek, tojás is marad- remek fehérjeforrások. A rizstől lehet hízni, de szerintem te nem kövér akarsz lenni, hanem izmot szeretnél inkább. Én első körben kivizsgáltatnám magam, és utánanéznék hogy a vega életmód miatt nem viszek-e be túl sok jódot, nem ártottam-e a pajzsmirigyemnek, vagy nem vagyok-e pajzsmirigybeteg. Annak a túlműködése ugyanis elég csúnya dolgokat okozhat. A dietetikus mindenesetre jó ötlet, mert lehet hogy durván kiegyensúlyozatlan lett a táplálkozásod a váltásnál.
2019. jan. 31. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha a babbal gondjaid vannak, vajon eszel más hüvelyeseket? Ha nem, akkor lehetnek problémák a fehérjebevitellel, mivel egyes aminosavakból (pl. lizin) hiányod lehet, hacsak nem viszel be elég fehérjét tojásból és tejtermékekből.
2019. jan. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Sehogy. Egyél normális ételeket és rendben lesz minden. Ez a vega dolog nekem nem tetszik. Idősebb korban érthető és a legtröbb esetben indokolt is. Fiatalként felesleges divatolásnak tartom. Ha orvosilag nem indokolt én nem is engedném
2019. febr. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Nem divatolásból csinálom...én is egészségesebbnek tartom Ha valaki eszik húst is,de nekem ez nem megy...annyiszor próbáltam hiába hogy én készítem el,alig bírom lenyelni,nem esik jól és nem akarom hogy visszajöjjön(hányásfóbiám van)... Lehet hogy elmegyek akkor majd dokihoz,de kb 1éve amikor még pánikbeteg voltam gyógyszerallergia miatt vettek vért,akkor okés volt minden

Amúgy már a férjem is szóvá tette valamelyik nap hogy a cicim mennyire kicsi lett :( Amikor megismerkedtünk előtte pont nagyon stresszes időszakot éltem és soványabb voltam mint most de a mellem nagyobb volt mégis. Akkor most mitől van h ennyire kicsi lett? Mindjárt eltűnnek :(

2019. febr. 8. 07:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!