Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nem tudok lefogyni, mert csak...

Nem tudok lefogyni, mert csak az evés boldogít. Úgy érzem, muszáj sokat ennem. Milyen orvoshoz forduljak, mert szerintem ez nem normális?

Figyelt kérdés
Nyárra leadtam 35 kg-t, amit mostanra maradéktalanul visszaszedtem. Szégyellem nagyon, kezdődő depresszióm van. Azt gondoltam nem vagyok akaratgyenge, mert sikerült ennyit leadnom. De mind visszazabáltam, és a zaba pillanatában nem is érdekelt ez az egész. Az új évben már 3x kezdtem el diétázni, 3x bukom el. Életmódváltassal fogytam ennyit de minden régi rossz szokásomhoz visszatértem. Nem tudom abbahagyni a zabálást, pedig szuper személyre szabott étrendem van (nem netes tanácsadótól, bár olyan is volt már, de ez most tényleg hiperszuper és ha ezt követem fogyok és nem éhezek) de mindegy. Hiábavaló az egész. Nagyon el vagyok keseredve, nem ismerek magamra. Olyan könnyen és örömmel adtam le azt a sok felesleget, azt gondoltam többet nem lesz szükségem csokira és csipszre, de tévedtem. Már nem is hiszem, hogy sikerül újra ezt leadni. Szimplán akaratgyenge vagyok?
2019. jan. 30. 00:04
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Pszichiáter, addiktológus. Mint az alkoholisták. És az első fontos lépést megtetted, rájöttél, hogy ez nem jó és kimondtad, hogy változtatni akarsz.
2019. jan. 30. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A finomított szénhidrátok, akárcsak az alkohol, okozhatnak függőséget. Ha erre fogékony vagy, nagy akaraterő kell, hogy teljesen kiiktasd ezeket az étrendedből. A jó hír az, hogy le lehet róluk szokni 1-2 hét alatt, de utána is nagyon figyelned kell, hogy ne kezdd el újra. Szedd össze magad, hidd el, sikerülni fog! Kérd meg a családtagjaidat, barátaidat, hogy támogassanak benne.

Az egy másik dolog, hogy fél év alatt 35 kiló hízás nagyon durva. Nem ártana egy orvosi kivizsgálás (pajzsmirigy, vércukor- és inzulinszint). Menj el első körben egy endokrinológushoz.

2019. jan. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!