Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi a hasmenés? Valaki meg...

Mi a hasmenés? Valaki meg tudná nekem fogalmazni?

Figyelt kérdés
Már az is az ha lazább a széklet és egy nap max 2x vagy ha szaladni kell és egy nap többször.? Nem poénból kérdezem! Vagy ha túl híg de csak akkor kell menni mint máskor?

2019. febr. 15. 08:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Hivatalosan a megszokottnál gyakoribb vagy lazább székletürítés. Ha valaki alapból napi 4x elmegy wc-re, akkor annak a napi 5x még nem hasmenés. Röviden: állagi vagy mennyiségi változás a székletben.
2019. febr. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szóval a megszokottnál lazább széklet már annak számít?
2019. febr. 15. 12:21
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a hasmenés az komoly bélgörcsökkel, fájdalommal jár. Tehát, ha a széklethígulás nem gátolja a normális életvitelt, akkor nem beszélünk hasmenésről. Van egy mondás, hogy "a tehénszar mindig lapjára esik". A tehenek mindig fosnak. Náluk ez a normális.
2019. febr. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, a megszokottnál lazább már annak számít, ha ideiglenes csak. Igazad van kettes, valóban azt hívjuk hasmenésnek a köznyelvben, amikor van bélgörcs is. Csak én úgy értettem, hogy a kérdező az orvosi meghatározásra kíváncsi. :)
2019. febr. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!