Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Világos széklet, enyhén magas...

Világos széklet, enyhén magas bilirubin szint. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem rég voltam vérvételen mert idegesített hogy folyton puffadok és sárgás színű a székletem. A vérvétel alapján a doki Gilbert kórt állapított meg mivel csak kicsivel volt nagyobb a bilirubin értéke mint amennyi a max ref. Érték. A helyzet az hogy 4 hónapja költöztem el otthonról és azóta dolgozok egy munkahelyen ahol sokat stresszeltem magam szinte ok nélkül. Lehet tényleg ez az oka viszont felfigyeltem olyan tünetekre is hogy a jobb oldali bordaiv alatt ha megnyomom érzékeny a hasfalam. Sokat köhögök és refluxom is van amire pantoprazolet szedek. Majfunkcios értékek rendben vannak a vér képben csak a bilirubin és a basophil volt picit magasabb. (basophil =1.2, totál bil. 20.7, direkt bil. =6.1) nem tudom hogy a pantoprazolet mennyire karosithatja a májat hogy ott fáj nyomásra de még a hasnyálmirigyre is gyanakszom. Rengeteget puffadok és naponta van székletem. Egy két alkalommal normális volt a színe de általában világos barna v sárgás a bőröm nem sárga sem a szemem így sárgaság kizarva. A dokim nyugtatni próbált de engem nagyon zavar a világosabb széklet. Annyi még hogy kuzdosportolok és az elmúlt évek alatt sok utest kaptam gyomorszajra amitől csak veralafutas lett a gyomorszajnal. Nem tudom hogy a refluxszal összefügg e a dolog mert lehet nyitott a gyomorszajam vagy rekeszserv is lehet elvileg... Hasi ultrahang nem volt még viszont 3 éve hasonló problémám volt akkor nem találtak semmit. Viszont akkor a székletem nem volt sárgás ennyi időn át. Mióta elkoltoztem és melózom meg az etkezesem is egészségesebb, napi 3x elegendő és egészséges kajákat. Viszont reggelente sokszor gyomorégéssel kelek, a nyelvem ki árva így is h pantoprazolet szedek. Alvaszavaraim is vannak illetve szerintem a para rament az idegrendszeremre is mert enyhén remeg a kezem. Alkoholt ritkán iszok de kávét és szensavasat szoktam heti pár alkalommal. Remélem tényleg csak gilbert kór, mert sokszor halalfelelmem van ezért nem megy az alvás és már nagyon karikás a szemem. Szerintetek mi a probléma és mit tudnék tenni? Köszönöm a választ előre is!



2019. febr. 26. 16:53
 1/4 A kérdező kommentje:
*ki van marva. Bocsi az elirasert telefonról vagyok.
2019. febr. 26. 16:56
 2/4 anonim ***** válasza:
Laikus vagyok teljesen, de epehólyag-probléma szokott hasonlókat okozni... Legalábbis ismerős erről számolt be.
2019. febr. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Enzimhiányod is lehet. Probiotikumot kellene szedned folyamatosan. Gyomortükrözés is kellene. A Pantoprazol is okozhat tüneteket. Nem jó, hogy ha folyamatosan szeded. Ezért kellene a vizsgálat, hogy mi a probléma? Lehet nem is a savad sok, hanem inkább kevés.
2019. febr. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A doki azt javasolta hogy pár hónapos pantoprazole kúra kell. Viszont akkor kezdtem el szedni mikor már felkoltoztem és ilyen volt a székletem. Pár éve szintén szedtem néhány hétig... De sokat nem segített.
2019. febr. 26. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!