Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egyik napról a másikra refluxo...

Egyik napról a másikra refluxom lett, ez mostantól így marad?

Figyelt kérdés
Egy héttel ezelőtt evés után a torkomban maradt valamennyi az ételből, azóta állandósult, egyszerűen nem megy le minden. Gondolom mostantól így maradok. Mi a teendő, orvos fel fog írni gyógyszert meg diétát,... egy életre? (22 éves vagyok) (ez egyáltalán reflux tünete)

2019. febr. 27. 19:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Hogy érted hogy nem megy le minden ? Az lehet hogy megnyomta az étel és pszichésen érzed hogy nem ment le. Olyan nincs hogy az ott maradna. A refluxnak sok egyeb tünete van pl reggeli rossz szájíz es torokfájas reggel fáj a gyomorszáj környéke, hányinger. Menj el orvoshoz de nem ajanlom a gyógyszert rászoksz tapasztalat en is az vagyok voltam ettem egy darabig de az csak arra jó hogy meg több savat termelj. Inkabb a táplálkozason kellene változtatni, de ezt az érzést a torkodban nezesd meg. Nekem inkabb ilyen gombóc érzetem volt sok levegő felfújódva es sokat böfögtem de ha ez megtörtént nem volt allando es a kaja is lement
2019. febr. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Azóta többször is volt kellemetlen szájízem reggelente. Az étel egyébként kb fél órán át még ott van a torok és a nyelőcső találkozásánál, és fel tudok öklendezni könnyedén pár falatot. De böfögés után lemegy magától. Ezen kívül rekedt is vagyok egy kicsit. De mind ez múlt hét szerdán kezdődött délután, egy evés után. Előtte soha ilyen nem volt, azóta minden evésnél.


Lehet-e refluxos tünet esetleg valamilyen fertőzés miatt, pl vírus?

2019. febr. 27. 23:02
 3/3 anonim ***** válasza:
Hat itt az a baj hogy 1 hete történt biztos nem egyik napról a masikra alakult ki. Én is így jartam hogy rosszul ettem a chipset es azt mondta a doki hogy a zár ami a gyomrom felett van nem jól záródik valószinű nem ragtam meg elegge az etelt es megsértette. Azóta vannak ilyen tüneteim. Mint mar eloször is mondtam sajnos ez nehez eset de nem ajánlom a gyógyszert azt igen hogy nézesd meg magad hogy a a konkret problema mi de a savcsökkentők csak azt idézik elő hogy vegkimenetelben sokkal tobb savad lesz mint volt. Salvus víz sokat segít picit igyal belőle rossz izű de nem is kell sok. Vagy vannak ilyen aloeveras italok keszitmenyek tea ami sokkal tobbet er mint az a vacak gyógyszer.
2019. febr. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!