Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az embereket tényleg nem...

Az embereket tényleg nem érdekli az egészséges táplálkozás?

Figyelt kérdés

Néha fel jövök ide, egy két ember írogat csak ide. Van aki mindig a zsírral jön és ilyen kérdéseket tesz fel. Aztán van egy válaszló, azt hiszem 63%on van, aki pedig a vegetáriánus táplálkozást reklámozza. Aztán még van pár ember itt, de aztán semmi.

Más fórumra is mentem, ott már egy éve nincs hozzászólás.


2019. márc. 13. 20:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
62%
Engem nagyon érdekel. Ha van kérdésed írd meg.
2019. márc. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%

Az embereket csak összezavarja az "egészséges táplálkozás" témaköre, mert ilyen nincs. Kb évente más-más az, amit ennek neveznek,hol ez, hogy az az egészségtelen.

Emellett az emberek sem teljesen egyformák, van, akinek az egyik fajta étrend a megfelelö és van, akinek meg teljesen más.


Ami meg a 63%-os vegetáriánus válaszolót (meg ea 70%-os vegánt is) illeti, igencsak túlzásokba esik, ezért inkább negatív hatása van.

2019. márc. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
31%
Engem érdekel az egészséges táplálkozás. Odafigyelek, amennyire lehetséges.
2019. márc. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

"Ami meg a 63%-os vegetáriánus válaszolót (meg ea 70%-os vegánt is)"


Jaja tényleg van egy 70%os is. Néha azt hiszem egy és ugyanaz, mert általában egymás után válaszolnak mindig, vagy valami rokon lehet még :D

2019. márc. 13. 20:42
 5/15 anonim ***** válasza:
43%

Nem feltétlen rokonok, vagy ugyanazok, de mindkettö elég fanatikus és ezzel többet ártanak az elveiknek, mint gondolnák.

Ugyanis éppen az ilyen agresszív emberek miatt van annyi ellenérzés a húsmentes/állatmentes étrenddel szemben.

2019. márc. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Engem nem érdekel.
2019. márc. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
59%

Hát nem tudom, nekem inkább te tűnsz fanatikusnak ( ami az egészségtelen taplalkozast illeti) kérdező. Nem ertem miért jó olyasmit hirdetni amivel másoknak ártasz?

Egyébként nem a vegetáriánus életmódot “hirdetem” mert nem tartom egészségesnek a tejtermékeket és a tojást sem.

Nem azt mondom hogy belehal az ember ha néha eszik de fontos a mértékletesség, és szerintem a legjobb kerülni az állati termékeket, főleg ami az ipari készítményeket illeti, amit az emberek nagyrésze fogyaszt sajnos.

A teljes értékű növényi táplálkozás híve vagyok. A veganizmus más, az világszemlélet kérdése, és egy vegán étrend is lehet ugye egészségtelen ha az ember késztermékeket fogyaszt vagy sok cukrot és egyéb vackot. A teljes értékű növényi táplálkozás lényege viszint pont az egészség és a hosszú, aktiv élet, ideológiától függetlenül. És pont ez az ami az emberi szervezethez a legközelebb áll, lévén hogy az ember legközelebbi rokona a majom is mindössze 3% állati eredetű élelmiszert fogyaszt pl rovarok ínség idején. Az embernek hála az égnek még arra a 3%-ra sincs szüksége :)

2019. márc. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, nekem inkább te tűnsz fanatikusnak ( ami az egészségtelen taplalkozast illeti) kérdező. Nem ertem miért jó olyasmit hirdetni amivel másoknak ártasz?


Mi? Semmit nem hirdetek, teljesen ártatlan kérdés volt....

2019. márc. 13. 21:18
 9/15 anonim ***** válasza:
25%
Ha valaki nem eszik nagyüzemi agyon antibiotikumozott és tápszerezett és agyon nyomorított állatokat és ezek termekeit az miért egészségtelen? Tudnék mesélni mi megy ott és mivel etetik ezeket az allatokat. Utána te sem ebnéd meg. Nem a húsevéssel van a baj hanem az ilyen minőségű húsok evésével. Egyébként a mai szakirodalom egyöntetűen a meditterán étkezést tarja a leg egészségesebbnek. Inkább ha kevés vagy hús nélkül. És a hozzáadott cukorra semmi szükség. Én ezt tartom.
2019. márc. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

7. Nem értek az egészséges táplálkozáshoz, lehet jó a vega életmód, viszont, mivel biológiával foglalkozok, ezért a majmok táplálkozását eléggé vágom

Szóval a majmok többsége növény- és gyümölcsevő, néha rovarokkal táplálkozik (ezt ne nevezzük húsnak), és vannak halevő fajták is. A csimpánzok (legközelebb hozzá állunk genetikailag) és a páviánok rendszeres húsevők. A gorilla pl.: szinte teljesen növényt eszik.


A páviánok bármiféle húst/halat megesznek, de nem szeretik a rovarokat (ahogy én tudom), kistestű élőlényekkel táplálkoznak (akár kisebb majmokkal, antilopokkal is), de ha védekezés közben megölnek egy leopárdot, azt is megeszik.

A csimpánzok közül a törpecsimpánz (bonobó) nem szereti annyira a húst, kevésbé is agresszív. Inkább rovarokat fogyaszt, madarakat, talán kisebb majmokat. A közönséges csimpánz jóval agresszívebb, rendszeresen vadászik (csapatban), akár oroszlánra is (amikor a védekezés átcsap támadásba...), megfigyelhető a kannibalizmus, néha szomszédos csapatokat is megtámadnak. Bár a keleti és a nyugati fajták elkülönülnek (talán alfaji szinten is, de ezt nem tudom pontosan, viselkedésükben nagyon eltérőek), ha jól emlékszem, a nyugatiak agresszívebbek.


Az ember valahol a csimpánz fölött helyezkedik el húsevésben. A páviánok képesek kizárólagos ragadozó diétán élni, mindenképpen ez alatt vagyunk. Ha a legközelebbi "rokonokat" viszgáljuk, mindenképpen erős a tendencia a húsevés felé (bár a bonobó kissé fura), az ember ennek a "csúcsa". Lényegesen nagyobb a húsfogyasztásunk, mint egy emberméretű csimpánznak lenne. De nem ugrunk ki nagyon, ez nem valami alapvetően különleges. Viszont az előemberek fokozatosan több húst fogyaszthattak, aztán a neolitikumban volt egy erős recesszió, ezt is számold bele.

2019. márc. 13. 21:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!