Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Igaz az, hogy a MÉZ már nem...

Igaz az, hogy a MÉZ már nem is olyan egészséges, mint ahogy eddig tudtuk? Állítólag a növényvédőszerek és egyéb környezeti mérgek belekerültek a mézbe és így Ártalmasabb, mint a Répacukor.

Figyelt kérdés

#mérgezett-méz
2019. márc. 16. 07:54
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Igaz. Amikor még minden nagyon egészséges volt, akkor az emberek éltek 35 évet. Mostanra, hogy minden egészségtelen lett, élnek 80 évet.
2019. márc. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
...jó,jó, - de a tudomány is sokat fejlődött, és a környezet állapota sokat romlott. Egyik is igaz és a másik is...
2019. márc. 16. 11:37
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A vegyszerek és más mérgek a többi élelmiszerbe is ugyanúgy bekerülnek.

Viszont a hamisított méz problémája az fennáll. Például iparilag enzimekkel alakítanak át cukrot. Az a "méz" csak látszólag hasonlít a valódira. Az igazi méztől érezhetően energikusabb lesz az ember és az íze is finomabb. Hamisított méz esetén gyakorlatilag olcsó cukormasszát adnak méz áron.

Ismert termelőtől célszerű mézet venni, aki nem teszi ki hőhatásnak sem. Azért írtam az "ismert" szót, mert piacon már láttam olyat hogy az árus nem is termelő volt, hanem nagykerben hozzájutott a hamis mézhez. Vagyis még a termelő is hamis volt.

Kína egyes részein teljesen kipusztultak a méhek a környezetszennyezés miatt. És pont Kínából jelent meg Európában a hamis méz, onnét ahol méhek is alig vannak, de azért exportálni való "mézük" az van.

2019. márc. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy az sem, hol szedik a méhek a mézet. Pl. akácost vagy gesztenyefákat szerintem nem szokták permetezni. Én ismerős méhésztől veszek mézet, benne megbízom. A boltiban ki tudja, mik vannak, bár vannak prémium minőségű termelői mézek boltban is, jó drágák, remélhetőleg azok is jó fajták. Olcsó bolti mézet szerintem nem érdemes venni.
2019. márc. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Lehet hogy kerül a mézbe is méreg, meg sok mindenbe, de ettől vannak sokall ártalmasabb élelmiszerek.

A sok adalék anyag , mesterséges szinezék, aroma fokozó , tartósító szer meg még töménytelen mennyiségű vegyszer.

Úgyhogy ne a méztől félj a legjobban.

2019. márc. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vidéki termelőtől vegyél mézet! Piacokon lehet nem hamisítottat venni. Ezek nem permetezettek, és egészséges.
2019. márc. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Oké, a piacon szoktam venni...csak egy ismerősöm riogatott azzal, hogy a környezetszennyezés fokozottan mérgezi a mézet, így abban több káros anyag koncentrálódik.
2019. márc. 20. 08:30
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem annyira egészséges a méz, mint régebben, de az agyonfinomított Répacukornál (amit meg tudsz venni) nincs egészségtelenebb. Egyél mézet, ha meg tudod oldani.

A hamisított-méz nem méz. Tehát azt ne egyél.

2019. jún. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!