Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan tudnám rávenni magam,...

Hogyan tudnám rávenni magam, hogy ne egyem magam mindig „tele“?

Figyelt kérdés
Nagyon sokszor elofordul velem, hogy evés közben elvesztem a kontrollt és annak ellenére tovább tömöm magamba az ételt, hogy már teljesen tele vagyok. Utána általában hányingerem van, alig birok még inni is, borzalmas a közérzetem. Valakinek van esetleg valami tippje?

#hányinger #evés #tele evés #teli gyomor
2019. márc. 16. 17:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lassan egyél, mindent rágj folyékonyra, tervezi meg az étkezéseidet pár napra előre, ne halmozz fel ételt otthon, egyél kisebb tányérról kisebb adagokat gyakrabban, mint nagy adagokat ritkábban
2019. márc. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előzővel, de azzal kiegészíteném, hogy ha mégis nagyobb adag kerül a tányérra, de már jóllaktál, viszont még bőven maradt az ételből, olyankor várj kb. 10 percet. Közben menj ki az étkezőből és csinálj valami mást. 10 perc múlva már nem fogod kívánni a többit, így nyugodtan kidobhatod, vagy ha van kutyád, neki adhatod.
2019. márc. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ha egyedül eszek, akkor sosem szokott ilyen lenni, mivel akkor csak magamnak fõzök, annyit, amennyi pont elég. A probléma inkább a családi, baráti kajálásoknál szokott lenni, amikor ugye elõttem a sok étel, és elõször tényleg mindig csak a „rendes“ adagot veszem ki, de aztán ahogy végzek azzal, és látom ahogy a többiek még esznek, és elõttem az étel, mégis mindig nyúlok még valamiért.
2019. márc. 16. 18:53
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyél lassabban. Kb 20 perc alatt jut el az agyadba a jel, hogy elég.
2019. márc. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Párszor velem is előfordult ilyen, de az ember egy idő után rájön, hogy nem érdemes pukkadásig enni magát. Én azt szoktam csinálni, hogy mindenből csak egy kicsit szedek, végigkóstolom, amiket megkívánok, és hagyok helyet 1-2 sütinek is. A többiek ehetnek, amennyit akarnak. Üdítőket eleve nem iszom, alkoholt is nagyon ritkán és keveset. Ha már nem akarok enni, felállok az asztaltól vagy beszélgetek másokkal.

Ha étteremben eszünk, már nem próbálok mindent megenni, ami a tányéromon van. Ha csak a fele esik jól, annyit eszek, a többit max. elcsomagoltatom. Desszertet csak akkor kérek, ha még fér, legtöbbször inkább nem, vagy esetleg elvitelre kérem, és megeszem pár órával később otthon.

2019. márc. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!