Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Pszichés okok miatt folyamatos...

Pszichés okok miatt folyamatosan soványodok. Mit tegyek? Hízni szeretnék!

Figyelt kérdés

Mindig is sovány lányka voltam. Onnét kezdem, hogy 2 évvel ezelőtt, 16 évesen mononukleózisom volt, kórházba kerültem, és 1-2 hétig rettenetesen fájt a nyelés, 48,6 kg-ról 45-re csökkentem. A magasságom talán 166 cm lehet. Aztán visszatornáztam magam nagy nehezen 47 kg-ra és próbáltam tartani. Akkoriban jöttem össze a barátommal is, de 2 év alatt rendszeresen veszekedtünk egymással,sokat idegeskedtem, rengeteg okot adott a féltékenységre. Ez lehet az egyik ok. A másik ok, hogy anyukám, amióta gimis vagyok, folyamatosan csesztet itthon, nem csinálok semmi rosszat, még is napi szinten bejön a szobámba veszekedni, hülyeségek miatt, lenéző velem, és már rengeteget sírtam miatta, hogy miért nem lehet normális a kapcsolatunk...és 3. oknak hozzáteszem, hogy az iskolával is problémáim vannak..most 4.-be járok. Mindig is színkitűnő tanuló voltam, de szintén rengeteget idegeskedtem a jegyeim miatt, mert nem tudtam beosztani az időmet, és tényleg az egész napom azzal telik el, hogy egy tantárgy miatt eszem magam. Kicsit visszafogtam magam 1 éve, most csak kitűnő vagyok, de még mindig ideges vagyok a jövőm miatt is. Étkezésemről annyi, hogy próbálok rendszeresen enni...de sokszor előfordul, hogy naponta csak 1x eszek sokat, mert egyszerűen nem érzem, hogy éhes vagyok, és nem is szeretem az itthoni ételeket. Persze mindig magam csinálom a reggelit és a vacsorát, ha éppen eszek.. Nem sportolok semmit, és hétvégente 1 doboz cigit szívok, mikor a barátommal vagyok. Azért is tettem fel a kérdést, mert egyre többen megjegyezték, hogy lefogytam, és 1 év után ma megmértem magam, és 44 kg vagyok a 166 cm körüli magasságommal.. Az okok meg vannak, már csak azt nem tudom, hogy hogyan segítsek ezen. Valakinek valami tipp, vagy segítség?

18/L


2019. márc. 17. 13:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Pszichiáter

Dohányzásról leszokás

Pasas lapátra

Csapatsport és súlyzós edzés

2019. márc. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem nagyon tudsz enni, igyál:

A bolti gyümölcslevek segítenek megtartani a súlyodat.

A tej segíthet hízni, és egy kicsit lenyugtat, álmosít.

2019. márc. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor most nem lesz egyszerű mert jön az érettségi, a dohányzást gondolom az idegesség váltotta ki, szóval az idegességet kell megszüntetni, vagy valami mással levezetni. A sporttal le tudnád vezetni a feszültséget illetve az étvágyad is megjönne, a tanulás is jobban menne, mellesleg az alakod is szebb lenne.


A féltékenység általában önbizalomhiányon alapul, szóval ha nincs önbizalmad, akkor szinte mindenbe bele fogod látni a "rosszat", ha meg okot adott rá (érts.: valakivel smárol egy buliban vagy hasonló) akkor meg hozd meg a döntést és szakíts vele, mert már nem rád vágyik. De a féltékenység eléggé tönkre tud tenni egy kapcsolatot, szóval ha megcsal akkor dobd, ha nem, akkor meg ne gyártsd megadnak a problémát.

2019. márc. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!