Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Folyamatosan hízok, miért?

Folyamatosan hízok, miért?

Figyelt kérdés
Nem olyan régen holnaphoz 3 hete, hogy vissza álltam az elmúlt félév előtti táplálkozásomhoz. Lényegében eszek reggelit, ebédet, vacsorát meg néha ha úgy van időm akkor tízórait és uzsit is. De ez a táplálkozás úgy néz ki, hogy semmi fehér lisztes Ch, semmi cukor, semmi olajos. Nagyon finom ételeket szoktam főzni zöldségekből, eritrittel, kókuszzsírral stb. Szóval figyelek, magát a Ch-át is ritkán fogyasztom, de ha mégis akkor csak teljes kiörlésű formában. (Meg persze rengeteg Szafi free fitt reform lisztből) Kérdésem annyi volna, hogy máskor 3 hét után már jelentős súlytól szoktam megszabadulni még akkor is ha az idő hiányában nem olyan mértékű a mozgásom. Most viszont még így is egyre csak hízok (????????!) és nem értem, hogy ez miért lehet, esetleg ti is tapasztaltatok már ilyesmit?

2019. márc. 19. 06:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a reform és tk. liszteket is vissza kellene fognod. Megnéztem, milyen ez a Szafi free liszt, hát, a hajdinában és a kölesben is van nem kevés szénhidrát. Ha azt eszed, amit én néztem, 64g ch/100 g. Ha sokat eszel belőle, nem igaz, hogy ritkán eszel ch-t. A keményítő nagyon is tud hizlalni.

Nem muszáj ötször enni egy nap, van, akinek a 3 vagy akár 2 étkezés jobb, főleg, ha nem nyomja fel rendszeresen a vércukrát, így nem is éhes 2 főétkezés között. A fehérjebevitelre is figyelj oda, ehetsz húsokat, tojást, sajtot, túrót, olajos magokat is, nem csak zöldségeket gabonákkal. Célozd meg az 1g/testsúlykg mennyiségű fehérjebevitelt.

2019. márc. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az megvan, hogy a zöldség-gyümölcs teli van szénhidráttal? Simán be lehet vinni vele több kalóriát és fel sem tűnik. Kezd el számolni a kalóriát
2019. márc. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2019. márc. 20. 08:44
 4/6 anonim ***** válasza:

Szàmolni kéne a SZÈNHIDRÂTOT, mert lehet sokat eszel belőle. A teljes kíőrlésű cuccok jobbak mint a fehér- finomított, lassabban szívódnak fel, bem annyira feldolgozott, DE abbOl se szabad sokat enni mert szénhidràtban gazdag.

Én pl napi max 3 szelet tkgraham toast kenyeret eszem, a többi szénhidràt zöldség, heti 1-2x olajos mag, heti egyszer minimàlis krumplis vagy durum tésztàs étel

. Heti 6x csak zöldségeket és húst eszem ebédre. 7kg mínusz/ màsfél hónap. Igaz van miből és ez a cél:).

Lisztekkel pékàrukkal tésztàkkal, krumplival, gabonàkkal óvatosak kell bànni. Aki hajlamos, könnyen felszedi a kilókat ha többet eszik belőlük.

2019. ápr. 21. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
+ a gyümölcsben levő cukorral is vigyàzni kell, az is ch rendesen.
2019. ápr. 21. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!:)
2019. ápr. 23. 07:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!