Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Refluxban jártasok! Fiatal és...

Refluxban jártasok! Fiatal és hizni akaró lányként hogyan tartsam kordában?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok és az elmúlt időben úgy vettem észre, hogy reflux alakult ki nálam.

Egyre több ételt nem bir a gyomrom, pl hagymát már egyáltalán nem birok enni mert mintha lökné visszafele a gyomrom és fáj tőle. Az almalétől nagyon erős savasságot érzek. Lassan a paradicsomtól is érzem, de már próbálok vigyázni, mert nem akarok lemondani a kedvenc ételeimről(zöldségeket imádom, mindennel ennék) ráadásul a vékony testalkatom miatt hizni is szeretnék, amihez kell a sok kalória, sportoláshoz fehérje stb.

Szóval hogyan kezeljem ezt a dolgot, hogy fekélyes se legyek pár év múlva, de normálisan tudjak étkezni?

Párna nélkül aludtam a gerincproblémáim miatt, de akkor nagyon erősen éreztem este és reggel, hogy a savas gyomortartalom folyik vissza a garatomba. Azóta kényelmes de nagyobb párnán alszok, ez a tünet elmúlt.

Ha kompenzálom az étkezésem lúgositó ételekkel akkor elkerülöm a következményeket? Mit tanácsoltok?


2019. márc. 23. 09:08
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy alacsony a vérnyomásom ezért naponta legalább egy kávét a munkában/munka előtt muszáj meginnom , mert másképp alszok el. Persze tudom, hogy ez is elég savas és főleg éhgyomorra nagyon káros lehet, ha viszont kizárólag reggeli után fogyasztom el, akkor kiküszöbölhetem a hátrányait?
2019. márc. 23. 09:12
 2/7 anonim ***** válasza:

-minél kevesebb fűszert egyél

-lefekvés előtt legfeljebb 2 órával ehetsz, utána nem

-végszükség esetén tegyél az ágyad lába alá tárgyakat, hogy kicsit (kb. 5 cm) megemeld. Párna nem segít, az kell hogy az egész tested lejtsen kicsit alváskor!

2019. márc. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne sokat egyél, ha hízni akarsz, hanem magas kalóriatartalmú ételeket, szénhidrátot, cukrot.

A refluxszal meg menj el a legközelebbi belgyógyászati klinikára.

2019. márc. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Háziorvos. Tud kiirni olyan gyomorvédő gyógyszert, amitől kevesebb savad termelődik.
2019. márc. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A kávéról én sem tudok lemondani. Én 100% arabica kávét iszom, az gyengédebb a gyomorhoz. Mivel a tejet sem bírtam, édesítetlen, pörköletlen mandulatejjel iszom, csak reggeli után, és így nem bántja a gyomrom.

Vannak "reflux párnák" is, érdemes kipróbálni, az egész törzset megemelik.

Hízáshoz nagyon jó a rizs, a bulgur, ami nem bántja a gyomrot. Gyümölcsök közül a szőlő, a banán, a dinnye.

2019. márc. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A kávétól nekem akkor jött fel a savam, ha tettem bele cukrot. Minden, ami cukros, lisztes, ezt váltotta ki nálam. Tehát szerintem ne a szénhidrát (és főleg ne a cukor) emelésével próbálj hízni, inkább egyél több zsíros ételt, normális fehérjebevitel mellett. Ne egyél egyszerre sokat, a reflux általában attól van, hogy a gyomorszáj nem zár rendesen, ha túlságosan teleeszed magad, ezért nem jó. Gyümölcslevet inkább ne igyál.
2019. márc. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

A hüvelyes zöldségek is rombolják a bél nyálkahártyát. Egyél minden nap savanyúkáposztát. Ne sokat, hanem minden nap keveset. Rendes piacit, amit parasztbácsika sóval savanyít le, ne boltit. Nagyon sok probiotikus elem van benne, amely segíti újra építeni a bél nyálkahártyád. Emellett szedhetsz probiotikumot is.

De szerintem elsősorban gyógyszer, és szintetikus étrendkiegészítők helyett, nézz utána a természetben található magas probiotikumos hatású ételeknek.

2019. márc. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!