Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem mondják az orvosok,...

Miért nem mondják az orvosok, hogy a cukorbetegség visszafordítható ketogén vagy paleolit diétával?

Figyelt kérdés

Apukám kettes cukorbeteg lett 11% lett volt a Hgba1c értéke. Ez nagyon komoly súlyos anyagcsere helyzetet jelentett.

Paleolit diétába kezdett bele, visszafogta nagyon a finomított szénhidrátokat, zöldséget viszont evett, de talán a hús állati eredetű termékeket kezdte el inkább fogyasztani, ugye tudjuk, hogy ebben volt a legkevesebb szénhidrát.

Most volt kontrollon és hihetetlen lett az eredmény, 5,9% volt neki ez az érték, egyszerűen rendeződött az anyagcseréje, gyógyszer nélkül!!! Az orvosok ezt nem mondják... valóban egy mesterséges anyagcserezavart tartanának fent a dokik, azzal, hogy ezt a diétát nem mondják a betegeknek és így minél több drága inzulint tudnak eladni? .....


2019. márc. 27. 21:48
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
63%
Nem a ketogén diéta a lényeg, hanem a kalóriacsökkentés. Normális mértékű táplálkozás esetén is vissza tud fordulni. Egyébként én sovány kettes diabéteszest még életemben nem láttam, az egész kórkép önmagában a zabálásról és az elégtelen mozgásról szól.
2019. márc. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim válasza:
12%

Azért, mert nekik abban van a pénz és az üzlet, hogy gyógyszer - ipari termékeket ajànljanak a betegeknek, hisz minden orvos egy vagy több megadott forgalmazóval köt szerződést ( ha nem ő, de a korhàz vagy a klinika, rendelő biztos és àltalàban csak azokat az âltaluk forgalmazott ill termékeket ajànljàk, természetesen méreg dràgàn S ebbe beletartozik a gyógyszertől elkezdve az egészségügyi kellékekit minden ), hisz nekik is meg kell êlniül valamiből.


Gusztustalan, igaz? Szêp vilàgban élünk..

2019. márc. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
90%

Én is úgy gondolom, hogy az étkezés beállításával visszafordítható a 2-es típusú cukorbetegség. Csak van olyan, akinek a paleolit válik be, másnak meg más.

Ezt egyébként gyakran mondják az orvosok, csak nagyon sok betegnek hiába mondják, hogy diétázzon. Egyszerűen sokakban nincs meg a kitartás ahhoz, hogy következetesen kövessenek egy szigorú diétát. Mert ahhoz, hogy a cukorbetegség visszafordítható legyen, ahhoz nagyon követmezetesnek kell lenni.

Az orvosok nkább felírják a gyógyszert, az egyszerűbb.

Ismerek olyan viszonylag fiatal férfit, aki azt kérte az orvostól, hogy írja fel neki, hogy mit szedjen, de nem fog mellette diétázni, inkább meghal. El sem hinnéd, hogy mennyi ilyen ember van.

2019. márc. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
53%
A magyar embernek is mondják, hogy ne egyen annyi szalonnát, meg zsírt zsírral, mert akkor elkerülheti, hogy a koleszterinje az egekbe legyen, magas vérnyomása legyen és elöbb utóbb megpandeljen szívrohamban, tüdőembóliában vagy sztrókban, de még se hallgatnak erre, mert ők majd jobban tudják.
2019. márc. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

4. Nem ezektől lesznek betegek hanem a finomított szénhidrátoktól, a dohányzástól és a sok alkoholtól.

Ugyanis az ilyen emberek bizony isznak, cigiznek, illetve sok sütit kenyeret krumplit rizst zabálnak. Hogy miért kaptak infarktust a szalonnától vagy a cigitől inkább azt nem lehet elmondani

2019. márc. 27. 22:41
 6/30 A kérdező kommentje:
4. A koleszterin mítosz megdölt és táplálkozástól alig függ. Sok ismerősöm zsírt eszik zsírral és nem magas a koleszterinje illetve van olyan ismerős aki vigyázz mert jujj magas a koleszterinem és ott sír hogy hiába....
2019. márc. 27. 22:44
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Eleg nagy tevedesekben vagy, kedves kerdezo. Vagy az apukadat kezelo orvos nem halad a korral.

A kettes tipusu diabetes kezeleseben ELSODLEGES a dieta es a mozgas, fogyas. Ha ez nem valik be, csak akkor adnak gyogyszert, DE az sem inzulin az esetek nagy reszeben. Ezek tenyek. Minden orvosnak, akinek ez a szakterulete, igy kell felallitania a kezelest.

2019. márc. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
59%
Mi az, hogy megdőlt a koleszterin mítosz? Ne beszélhetek már id.iótaságokat. persze, egyik ismerősödnek sem magas a koleszterin szintje, mivel egyik sem méreti meg laborban, mert azért fizetnie kéne. Magas vérnyomása sincs, mert nem megy el a háziorvoshoz megméretni. Ezzel foglalkozom, hagyj tudjam már jobban
2019. márc. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is magas a cukrom, mióta lesántultam, és nem mozgok eleget, az étvágyam ellenben töretlen, úgyhogy meghíztam. Sem a háziorvosom, sem a diabetológus, se az endokrinológus nem próbált gyógyszert rám tukmálni, hanem kaptam egy kis könyvecskét étrendi javaslatokkal. Sajnos a húst nem tudom krumpli helyett karfiollal enni, mert akkor nem lakom jól :) Viszont a barna kenyeret megszoktam, nem iszom cukros üdítőt, nem eszem csokit, sütit meg hasonlókat, és így elvagyok.
2019. márc. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
8. Az ugye megvan hogy a táplálkozással max 10 százalékban tudjuk befolyásolni a koleszterint?
2019. márc. 28. 03:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!