Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Sokan az elhízást miért az...

Sokan az elhízást miért az alkatukra fogják?

Figyelt kérdés

A magasság, végtagok hossza, váll-csipő szélesség, izomtapadás valóban genetika.


De a zsírtömegnek mi köze ehhez? Ez a táplálkozáson múlik.



2019. márc. 28. 16:10
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Mert könnyebb a genetikára fogni, mint bevallani, hogy lusta dögök vagyunk változtatni a dolgokon.
2019. márc. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
Sajnos tényleg lehet hozzá köze. Egyik barátnőm fele annyit se eszik mint én, mégis kövér. Amikor hónapokig sanyargatta magát, akkor tudott valamicskét változtatni. Még csak azt sem mondhatom, hogy lusta, mert rengeteget dolgozik, jön-megy, nem otthon punnyad.
2019. márc. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Elhízott nem vagyok, de a hasamon mindig is volt felesleg, mivel alma alkatú vagyok (nő létemre). Amikor kezem-lábam pálcika volt, fenekem semmi, a hasam akkor is látszott, soha nem volt lapos. Szóval lehet köze igenis az alkatnak a hízáshoz (leginkább az eloszlásához - egy alma-típus pl sokkal feltűnőbb egy homokóránál) bizonyos esetekben.
2019. márc. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

Azért vannak alkati különbségek. Az egyik rokonom ugyanannyit mozog, mint én, és feleannyit ehet, mint én, ha nem akar meghízni. Persze, aki többé-kevésbé egészséges, az le fog fogyni, ha a megfelelő odafigyelést, erőfeszítést beleteszi, és tegye is bele, ez fontos. De az is fontos, hogy aki szerencsés alkat (testi és/vagy lelki szempontból), az ne gondolja, és főleg ne mondja a kevésbé szerencséseknek, hogy bénák, hülyék, lusták, az alkat csak kifogás stb., hiszen bezzeg nekem milyen simán sikerül lefogyni.


Szóval ha valaki a szerencsétlen alkatára, genetikájára hivatkozva nem tesz erőfeszítést, az baj. Ha valaki az egyéni különbségekről megfeledkezve kioktat másokat vagy ítélkezik, az ugyanúgy baj.

2019. márc. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Azért olyan jó, hogy minden érdekelt évekig percre lebontott pontos excel táblákat vezet rokonáról, barátjáról, ismerőséről, és így pontosan tudja, hogy ő is pontosan ugyanannyit eszik, iszik, mozog és pihen, mint ő. Nekem erre nem lenne időm...
2019. márc. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Természetesen nem vezetek percre pontos excel táblát. De közeli rokon, tehát tudom követni. Sőt, beszélgetni is szoktam vele az étkezési szokásairól, mert sokat kísérletezik ezzel. Az összes többi rokonomról nem tudnék sokat mondani, de itt tényleg szembetűnő a különbség.
2019. márc. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Azért, mert az elhízásnak az az egyik oka a sok közül, és az átlag ember nem tudós, hogy tudnia kelljen, mitől hízott el, és mi okozza neki a problémát, vagy mit kellene máshogy csinálni.

Az elhízás egy sokkal összetettebb dolog, mintsem sokat zabál és keveset mozog. Az emberi szervezet nem ugyanolyan, mindenkinek más. Vannak olyanok, akiknek máshogy dolgozza fel a táplálékot a teste, más az anyagcsere stb stb. Csak hogy néhány okot említsek:


-Genetika (hízásra való hajlam) ez egy létező dolog, akár tetszik, akár nem

- Hormonális okok - mint pl Inzulinrezisztencia, PCOS ,pajzsmirigy alulműködés, leptinrezisztencia (nekem pl ebből az első 3 mind megvan.

- Alváshiány (ez esetben étvágyfokozó ghrelin nevű hormon termelődik)

- Stressz (kortizol nevű hormon termelődik, ami pl fokozza az inzulinrezisztenciát- ami megemelkedett vércukorhoz vezet, ami fokozott inzulintermeléssel jár-ezáltal hízással, mert ugye az inzulin egy zsírraktározó hormon

- fogyókúrák- Az Atkins diétát, meg a paleolit étrendet leszámítva kalóriamegvonásra épülnek és garantált a jojóeffektus- és később jóval többet szed fel az ember mint amit kínkeservesen leadott, mert ugye élethosszig nem sok ember képes éhezni, keveset enni. pl kalóriaszámolgatós módszer-hosszútávon nem jó, mert a kevesebb kalóriabevitelhez a szervezet alkalmazkodik, és belassítja az anyagcserét. Én is próbáltam. Szar.

- Érzelmi evés ( rengeteg ember van aki nem tudatosan, de az evésbe menekül ha szomorú, ha magányos, ha stresszes stb stb, ilyenkor hajlamosak az emberek általában a szénhidrátdús élelmiszerek után nyúlni, vagy a figyelmetlen evés- amikor eszel, miközben tök más dolgokat csinálsz és nem figyelsz oda, ezáltal sokkal többet eszel mint kellene)

- Védekezés (ez gyakori olyanoknál akiket pl fiatal korukban molesztáltak- esznek, és a hájjal védőréteget képeznek maguk körül, ezzel akarják megvédeni magukat, távol tartani az embereket)

- tájékozatlanság miatti rossz étrend (az emberek jó része nem ért az egészséges táplálkozáshoz. Nem felvilágosult, magát képző dietetikus, nem orvos, nem táplálkozási szakértő, tehát lila gőze sincs mi az ami az elhízását okozza.

Én sem ettem soha mértéktelen mennyiségeket, mert utálom, ha a hasam feszül a kajától. Rosszból viszont kevés is sok. Nem tudtam azt, hogy mitől hízok. Hát most már tudom. Az én szervezetem NEM tudja rendesen feldolgozni a szénhidrátokat, többféle hormonális problémám van, plusz genetikai hajlamom is (köszi anyu). Ezt már tudom kezelni a megfelelő étrenddel. De mivel nem vagyok szakértő, fingom nem volt róla mit és hogyan kellene, amíg rá nem találtam egy olyan dietetikus videóira a neten, aki nem az egyetemi kalóriaszámolgatós módszerben látja az egészséges fogyást. Na, az ő módszere bejön, mégpedig éhezés és szenvedés nélkül.

2019. márc. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7-es

Van egy jó hírem. Az összes orvosolható azzal, hogy kevesebbet eszel. Ha még mindig hízol, még kevesebbet. Hidd el meglesz az a mennyiség, ami 0 és 2500 között van valahol.

2019. márc. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8.

Már megvan a megfelelő étrendem (ezt le is írtam), de azért köszi. Amúgy látszik, hogy nem értetted amit leírtam. Rossz kajából a kevés is sok, de mivel nem vagyok szakértő, ahogy sok más túlsúlyos ember sem, nem tudhattam mi az a kaja ami rosszat tesz. Már tudom, és kezelem. Ennyi.

2019. márc. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Ha nem lenne közé, akkor mindenki izmos és sovány lenne.

Hajlam, genetika, anyagcsere, idegrendszer.

2019. máj. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!