Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Paleósok, ebben a vitaminban...

Paleósok, ebben a vitaminban van olyan anyag, amit nem kéne szedni?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


2019. márc. 29. 11:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Elvileg a szójalecitin nem az, de ilyen minimális mennyiségből én nem csinálnék problémát.
2019. márc. 30. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Miért mennyitől lenne problémás?


Én úgy terveztem, hogy azt a kapszulát nem veszem be, a többit meg igen.

2019. márc. 30. 13:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Van olyan ismerősöm, aki régen kanállal ette. 1,2 grammnyi mennyiség szerintem nem sokat számít, kivéve, ha allergiás vagy a szójára. A paleoban a szója leginkább a benne lévő antinutritív anyagok miatt kerülendő, a szójalecitinben ezekből nagyon minimális fordulhat elő. Viszont nagyon sok feldolgozott ételbe beleteszik, így aki nem figyeli, elég sokat megehet belőle napi szinten.
2019. márc. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És vitaminban minek lenne benne?
2019. márc. 30. 19:49
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért, mert vannak hasznos tulajdonságai (élelmiszer-előállítás illetve az egészség szempontjából is). Viszont a szóján kívül más élelmiszerekben is megtalálható, ezért (ha már paleózik valaki) nem muszáj pont szójából hozzájutni. 1 nagy tojásban 2 g lecitin is lehet. Ha eszel tojást, olajos magvakat, a szójalecitin fogyasztása teljesen felesleges.
2019. márc. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!