Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Táplálkozás

A kérdés

Paleósok, ebben a vitaminban van olyan anyag, amit nem kéne szedni?

[link]

[link]

márc. 29. 11:48  Privát üzenet  

A válaszok
Elvileg a szójalecitin nem az, de ilyen minimális mennyiségből én nem csinálnék problémát.

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont márc. 30. 06:52 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Miért mennyitől lenne problémás?

Én úgy terveztem, hogy azt a kapszulát nem veszem be, a többit meg igen.

# 2/5Időpont márc. 30. 13:49 Privát üzenet
Van olyan ismerősöm, aki régen kanállal ette. 1,2 grammnyi mennyiség szerintem nem sokat számít, kivéve, ha allergiás vagy a szójára. A paleoban a szója leginkább a benne lévő antinutritív anyagok miatt kerülendő, a szójalecitinben ezekből nagyon minimális fordulhat elő. Viszont nagyon sok feldolgozott ételbe beleteszik, így aki nem figyeli, elég sokat megehet belőle napi szinten.

# 3/5Időpont márc. 30. 18:18 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

És vitaminban minek lenne benne?

# 4/5Időpont márc. 30. 19:49 Privát üzenet
Azért, mert vannak hasznos tulajdonságai (élelmiszer-előállítás illetve az egészség szempontjából is). Viszont a szóján kívül más élelmiszerekben is megtalálható, ezért (ha már paleózik valaki) nem muszáj pont szójából hozzájutni. 1 nagy tojásban 2 g lecitin is lehet. Ha eszel tojást, olajos magvakat, a szójalecitin fogyasztása teljesen felesleges.

# 5/5Időpont márc. 31. 09:48 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mik az ásványi anyagokhoz szükséges felszívódási faktorok?
A gránátalmában csak a piros hússal körül vett magokat kell-e megenni? Vagy meglehet a fehér sárgás részt is. Mivel, ha sok benne az ellagsav, akkor az nem abban van? Mivel az...
Poliészter anyagból (függönyhöz használt) kerülhet bármiféle káros anyag a vízbe? Teafilteres zsákokat szeretnék készíteni belőle.
Lehetséges víztisztítós víz miatt kiszáradni, lehet miatta ásványanyag hiány?
Mennyi/milyen vitaminokra/ásványi anyagokra van szükségem?
Melyik az a vitamin, ami tartalmaz minden vitamin és ásványi anyag napi ajánlott bevitelnek a 100%-át (és ez lehetőleg egy vitaminban van benne) és külföldön is lehet kapni és...

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Táplálkozás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!