Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen élelmiszerekben van...

Milyen élelmiszerekben van sok vas?

Figyelt kérdés

Valószínű vashiányos vagyok (gyakran elered az orrom vére, szédülök),

Olyan ételek kellenének amiket nem kell elkészíteni (kollégista vagyok), és meglehessen vásárolni ezekert hipermarketekben.


Orvoshoz nem megyek.


2019. ápr. 1. 12:59
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Vigyél magaddal mágnest, amikor vásárolni mész.
2019. ápr. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%

"gyakran elered az orrom vére, szédülök"


Ezek NEM vashiány tünetei, de magas vérnyomás meg akár leukémia sokkal inkább szóba jöhet.

2019. ápr. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tökmag, szezámmag, lenmag, pisztácia, tojás sárgája.
2019. ápr. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
72%

Először tudni kellene valóban az vagy-e vagy csak te gondolod. A vashiányra inkább a fáradékonyság jellemző. Orrvérzés, szédülés inkább alacsony véralvadási faktor miatt van. Nem tudom ez milyen mértékű, de valóban a magasvérnyomásra és leukémiára is jellemző tünet lehet.

El kell menni dokihoz, évente 1x-2x úgyis illendő egy vérkép.

2019. ápr. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem rég vashiányt állapítottak meg.
2019. ápr. 1. 14:54
 6/7 anonim ***** válasza:

KI ÁLLAPÍTOTTA MEG, ha nem akarsz orvoshoz menni?

Mert ha a szomszéd néni, vagy hasonlóan hozzáértö "szakember", akkor az nem jelent semmit.

Ha meg orvosnál voltál, akkor miért nem kértél töle valamit ellene?

De minden zöld színü élelmiszerben van vas, és a legtöbbet nyersen is lehet enni.


Emellett a tüneteid nem vashiányra utalnak, hanem sokkal komolyabb, akár életveszélyes problémákra, már csak emiatt is el kellene menned orvoshoz, mielött komolyan megbetegszel!

2019. ápr. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ypszilon1980 ***** válasza:

Nem hiszem, hogy ez orvosi diagnózis lenne, mert akkor nem kérdezgetnéd, hogy mit kell tenni ellene, akkor azt elmondják, szóval nekem ez nem tiszta. Honnan tudod? Vérvétel volt? Arra is csak orvos adhat beutalót.

El kell menni orvoshoz és kész, ha valóban vashiány, akkor nagyon egyszerűen kezelhető, bár én ezek alapján másra gyanakodnék.

2019. ápr. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!