Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan tehetném szilárdabbá a...

Hogyan tehetném szilárdabbá a székletem?

Figyelt kérdés

Nagyjából 20-25 éve szenvedek híg széklettel. 2 éve rájöttem, hogy ha napi egy-egy almát és narancsot eszek, attól valahogy keményebb lesz, de ez sem lett teljes siker, mert így is sokszor történt, hogy végigvonult rajtam a híg rész, pedig semmi olyat nem ettem, ami ezt okozta volna, és vizet is mindig eleget iszok. Mostanra a narancsot elhagytam, viszont elkezdtem zabkását enni, ami néha tényleg felturbózza a szilárdságot, de tegnap este hiába ettem, ma reggelre újra jött, ráadásul kétszer is a híg.

Továbbá olyan problémám is van, hogy reggel kétszer kell elmennem. Hiába jön ki belőlem nagy adag, reggeli után, indulás előtt megint kell egy nagyon kevésnek kijönnie. Ez nem maradhat bent, mert nagyon fájdítja a hasam, ezért muszáj még egyszer leülnöm. Érdekesség, hogy ez csak hétköznap van, ha munkába kell menni, hétvégén elég egyszer reggel. Mondhatnánk, hogy "izgulok", ezért van bennem ez a dupla vécézési hajlam, csakhogy 4.5 éve dolgozom ott, ahol, semmi izgulásra való okom nincs, se az elkésés, se semmi miatt.

Zabkása: rosttartalma miatt gondoltam arra, hogy szilárdabbá tehet. De ez sem mindig megy. Hogyan tudnék változni? Van-e gyors gyógymód erre, hogy valamivel megfogjam a hasat, vagy valami velem született dolog lehet? Rizst, hús, zöldséget szoktam enni, reggelire főtt tojást kenyérrel, paprikával, stb., tehát igyekszem normálisan enni.


2019. ápr. 8. 20:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Keverd össze liszttel az besűríti! Egyébként fordulj orvoshoz.
2019. ápr. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mi lenne ha kevesebbet innál?

Nagyon gyors az anyagcseréd, hány cm és kiló vagy?

2019. ápr. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kolléganőm laktózérzékeny volt, ezt 40 évesen tudta meg. Neki azóta rendben a széklete. Nem lehet, hogy ételallergia?
2019. ápr. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#2: eddig azt hallottam, hasmenés akkor van, ha nincs elég víz.
2019. ápr. 8. 21:06
 5/5 A kérdező kommentje:
#2: 177 cm körül vagyok, és kb. 68 kiló, de rég mértem. Amúgy 58-60 kiló is voltam, és hiába híztam meg az elmúlt 2-3 évben, az sem jelentett változást, tehát a kilókra se tudom rávezetni.
2019. ápr. 8. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!