Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 1 teáskanál svédcseppet...

1 teáskanál svédcseppet kimutat az alkoholszonda? 40%-os. Ha igen, mennyi ideig problémás?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 15. 20:04
 1/4 anonim ***** válasza:
1 teáskanál 18 ml, ebben van 7 ml alkohol, ez kb. 40 perc alatt bomlik le. Igen, kimutatja a szonda.
2019. ápr. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2019. ápr. 16. 18:55
 3/4 A kérdező kommentje:
Kölcsönkértem egy digitális szondát, 2 alkalommal kb 8x-10x teszteltem. Nem mutatja ki.
2019. ápr. 19. 14:54
 4/4 A kérdező kommentje:

A számolás nagyon elment...

Ma kimértem, hány kanál víz fér egy felespohárba. Ami egyébként csak 4 centes, szóval még több is lenne.

Azzal a kanállal, amivel a svédcseppet veszem be, 30.

Egyébként a net szerint 1 teáskanál csak 5 ml.

Maradok a 30-as saját példánál.

Ha szerinted 1 kanálnyi 40 perc alatt bomlik le, akkor egy feles (4 centes) pálinka 30x40, azaz 1200 perc, 20 óra alatt bomlana le.

Ez egész biztosan nem igaz.


Nézek akkor egy leírást az alkohol lebomlásáról.

50%-os pálinka, 1 deci, 2 óra alatt bomlik le.

Ez még erősebb is, mint a 40%-os svédcsepp.

Fél deci 1 óra.

1 kiskanálnyi ebből adódóan 60/30, azaz 2 perc.

Valójában még ennyi sem, mert 4 centet mértem ki, ennek lebomlása 48 perc, így egy kiskanálnyi 48/30 = 1,6 perc.


Reális lehet, mert 1 perccel a svédcsepp után jelzett a szonda, de 2-3 perc múlva, a következő mérésnél már nem.


Gyanús volt, hogy 1 kanálnyinak 40 perc kéne, szóval inkább kutakodtam még. Hátha valaki még idetéved, és hasznos lesz neki.

2019. ápr. 20. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!