Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért ítélik el sokan az...

Miért ítélik el sokan az egészségesen táplálkozókat?

Figyelt kérdés
Viszonylag egészségesen táplálkozom(sok zöldség, minél kevesebb boltban vett kész dolog, semmi gyorséttermi étel, stb), és tök jól is érzem magam így. Viszont sokszor megkapom a kommentet, hogy “jajj hagyjad, ő egészségesen eszik”, meg “már megint mit csináltál magadnak”(lesajnálóan, szemrehányóan). Nem értem, hogy mi a rossz abban, ha nem tömök magamba minden szart. Mégis ilyen hozzászólások után tök szarul érzem magam. Miért szólnak le?

2019. ápr. 18. 11:03
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
Mert ők nem tudnák tartani azt az étrendet és szemet szúr nekik a kitartásod, állhatatosságot.A táplálkozástól függetlenül ha egy ember elkötelezett valami iránt az általában szálka mások szemében,mert sok ember nem tud kitartó lenni.
2019. ápr. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

az átlag magyar igénytelen, elhízott és tájékozatlan. ezért.


ha pedig izmos vagy, mert edzel és odafigyelsz a kajálásra, akkor meg irigykednek, pedig agysebészet kicsit egészségesebben enni és mozogni.


én pl. glutén- és tejérzékeny vagyok. a szüleim persze megértik, mert olvasnak és jártasak vmennyire a táplálkozásban, de idegeneknek meg sem próbálom elmagyarázni, sőt még nagyszülőknek sem.

2019. ápr. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Irigykednek. Manapság már annak is ciki létezni, aki nem dohányzik, mert az nem menő.
2019. ápr. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, szerintem a cigi esetében pont a fordítottja az igaz.
2019. ápr. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Ypszilon1980 ***** válasza:

Oké, akkor csak én látom ezt így, ez jó.

Még annyit tennék hozzá az egészséges táplálkozáshoz, hogy ma már majdnem minden második születő gyereknek van valami allergiája vagy intoleranciája, ez elég érdekes, és közben meg reklámozzák az erre szánt élelmiszereket, gyógyszereket.

Én egyébként díjazom azt, aki megválogatja mit eszik és tartja a mértéket, és tudja is tartani, mert az a nehezebb amúgy.

2019. ápr. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mivel 5-ből 4 ember dagadt nálunk és 2 pofára zabálja a húst hússal naponta, más nemigen várható eme lényektől.
2019. ápr. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Azért mert lassan a nutrigenomika bebizonyítja hogy a táplálkozás szinte nagyon minimálisan befolyásolja az egészségünket, oké elhízni nem szabad az tény
2019. ápr. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem az a tapasztalatom, hogy ez nem tart sokáig. Egy ideig kérdezősködnek, csodálkoznak, rosszabb esetben lesajnálnak vagy nevetnek rajtad, kritizálnak. Aztán amikor kezd látszani rajtad a hatás, a kinézeteden, a közérzeteden, az egészségeden, akkor ők is elkezdenek gondolkodni, hogy is van ez. Végül elkezdenek érdeklődni, tanácsot kérni :) Ha jól csinálod, és te is érzed magadon a változást, egyre kevésbé fog érdekelni mások hozzáállása, véleménye, mert TE jobban érzed magad. Egy idő után már nem akarsz vitatkozni, másokat meggyőzni, megváltoztatni, néhányan körülötted már maguktól is elkezdenek változni, mert látják, hogy megéri odafigyelni. Akik pedig nem akarnak változni, nem változnak, de egy idő után megszokják, hogy ilyen vagy, már nem lesz számukra annyira érdekes a dolog.
2019. ápr. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8-as, nem 2 hónapja kezdődött, amióta az eszemet tudon, így táplálkozom, számomra ez a normális.
2019. ápr. 19. 16:54
 10/10 anonim ***** válasza:

"hogy ma már majdnem minden második születő gyereknek van valami allergiája vagy intoleranciája, ez elég érdekes"


igazából semmi meglepő nincs ebben. a búza gluténtartalmát pl. folyamatosan növelték, manapság sokkal inkább gyulladást okoz, mint régen. vagy elég nehéz ma már normális, nem hormonokkal teli húst venni stb.


egyre rosszabbb minőségű ételeket eszünk, és egyre nagyobb mennyiségben.

2019. ápr. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!