Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Édességről leállni? Hogyan?

Édességről leállni? Hogyan?

Figyelt kérdés

Cukor függő vagyok nagyon. Rengeteg édességet meg tudok enni, legyen szó cukor, csoki, sós vagy édes dologról. Gyerekkorom óta az életem része a nasizás és így idősebb korban még nehezebb megállni. Alapvetően vékony vagyok viszont emiatt rakódik rám a zsír, ha ülö látszik, hogy van egy kis úszógumim, állva nem gáz.

Van valami tippetek hogyan lehetne kiiktatni az életemből? Teljesen lemondani egyszerűen nem tudok róla.Próbáltam már, pár napig ment, utána meg "bepótoltam" és összeettem minden sz*rt. Pedig tudom hogy egészségtelen. A mértéket pedig nem tudom betartani, mert mindig "még egy kicsit és utána megállok" és sosem állok meg :(

Valaki volt már ilyen helyzetben? Hogyan tettétek túl magatokat ezen? Meg akarom előzni az elhízást amíg még fiatal vagyok...



2019. ápr. 18. 17:13
 1/8 A kérdező kommentje:
Az a baj akkor is eszek ha éppen tvzek, netezek vagy csak pihenek, kiegészítő tevékenységként és tudom hogy nem egészséges, de észre sem veszem és megettem két csokit :(
2019. ápr. 18. 17:16
 2/8 anonim ***** válasza:
Mindennap egyél egy kicsit kevesebbet, mint azelőtt nap, így nem fogod észrevenni. Nem csak a kövér emberek lehetnek cukorbetegek
2019. ápr. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vércukorod mennyi? Nézesd meg a biztonság kedvéért
2019. ápr. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Előbb-utóbb megunod az édességet, és elkezdesz normálisabb ételeket enni.

Használj mézet a teához.

2019. ápr. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Teát egyáltalán nem ízesítem semmivel, az nem probléma. Inkább csak a süti, csoki, ezekkel van a baj. Cukros üdítőt se iszok mert nem a kedvenceim, de amit enni kell azok nagyon.
2019. ápr. 19. 12:28
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed, cukorfüggő vagy, iktasd ki teljesen a cukrot egy időre. Addig rágcsálj, nassolj valami mást, pl. mandula, szotyi, tökmag vagy más magok, 75% feletti kakaótartalmú étcsokiból 1-2 kocka. A függőség elmúlik egy idő után, de ezt ki kell várni, pár nap nagyon kevés. Az elején még kell az akaraterő rendesen, de aztán egyre könnyebb lesz megállni.

Ha az egészséged miatt aggódsz, menj el vérvételre, nézesd meg a vércukrodat is. Ha utóbbi nincs rendben, már lesz elég jó okod arra, hogy kerüld a cukros nasikat.

Sokszor az is használ, ha rendberakod a táplálkozásodat, és olyan ételekkel laksz jól, amik nincsenek tele gyorsan felszívódó szénhidráttal, keményítővel (fehérje, zsír és zöldségek legyenek benne). Ihatnál gyógyteákat is nasizás helyett, ezek segítenek, ha pl. a bélflórád felborulása miatt kívánod a szénhidrátdús ételeket. Kezdj el szedni magnéziumot is.

Nekem pár hét alatt múlt el a cukorfüggőségem, a fentiek közül mindet egyszerre alkalmaztam (étrendváltoztatás, kevés ch, nulla cukor/liszt/krumpli, gyógyteák, probiotikumok, magnézium). Régen nagyon sok tejcsokit ettem, ez a gyengém, most már simán elmegyek mellette a boltban. Ha viszont kapok valakitől, és megkóstolom, én is nehezen hagyom abba még most is, úgyhogy sokszor csak aszalódik a spájzban, amíg valaki a családból meg nem eszi. Étcsokiból elég szokott lenni fél-1 kocka, pedig szeretem, de nagyon tömény.

2019. ápr. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Lassacskán 2 hónapja lesz, hogy életmódot váltottam, fogyás-egészségi állapot javítása-későbbi súlytartás szándékkal.

Mindenkinek más válik be. Van aki elhagyja teljesen, és van aki heti vagy havi vagy egyéb időközönként fogyaszt édességeket, anélkül hogy megint elvesztené a kontrollt.

Én a magam részéről kettős elvet követek ezzel kapcsolatban, és ezt teljesen tudatosan alakítottam így.

1. A mindennapokban édesség gyanánt kizárólag diabetikus édességekből eszem. Nekem az a fontos, hogy abban NEM finomított cukor van, ezért nem dobja meg annyira a vércukromat, mint egy cukros változat, másképpen reagál rá a szervezetem, ezért fogyasztom őket gyakrabban. Természetesen ezekben is szükség van mértékletességre, önkontrollra, de 2-3 hét után ez nekem már nem okozott problémát.

Pl egyetlen tábla diabetikus kávékrémes csokit én jó egy hétig eszem, mert a napi adagom 3 kocka.:) Az átlag ember meg a cukrosból megeszik akár több táblával is hetente. Pl a nővérem ilyen. Ő speciel egy grammot se hízik semmitől. Azt akkor és annyit eszik amennyihez kedve van. Ki is használja rendesen:) Szerencséje van.

2. Tartok havi egy csalónapot. Ez azt jelenti, hogy havonta egyszer, van egy olyan nap, amikor kiválasztok a régi kedvenceimből 2 különböző fajta cukros édességet, és ebből elpusztítok 2-2 dbot. És ezzel le is zárult a sztori a cukros édességekkel. Folyt köv a következő havi 1 napos alkalomig.

Ezek mentén én minden gond nélkül tudok tartózkodni a gyakori cukros finomságoktól. :)Mert alapvetően továbbra is imádom őket, csak épp túlságosan ragaszkodnak hozzám, mert folyton lerakódnak a segggemre, és egyéb területekre, ha túl sokat fogyasztok belőlük. Szóval csak óvatosan...

Nem azt mondom, hogy ummukkfukk megszokod, kell egy kis átfutási idő, de meg lehet szokni, és nem fogod kívánni annyira pár hét után a cukros édességeket. Ugyanis a cukor igencsak függőséget tud okozni sajnos, ezért nem egyszerű kirakni sem a mindennapokból. De nem lehetetlen.

2019. ápr. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én úgy tudtam leszokni a cukorról, hogy minden nap csak egy kicsit ettem és, akkor mindennap meg volt bennem az az érzés, hogy ettem csokit, ettem édességet mégsem ettem sokat. Rágcsálj helyette inkább zöldséget meg gyümölcsöt. Teljesen ne vond meg a csokit, mert akkor csak szenvedni fogsz és kívánni fogod, viszont minden nap egy picit egyél csak egyszer egy kis csokit vagy valamit és, akkor egyből nem annyira rossz, mert tudod, hogy ettél. Ha ez nem megy akkor viszont az összes édességet távolítsd el a házból És akkor mit tudom én csak egy szelet csokit hagyjál magadnak és minden nap menj le a boltba csakis EGY SZELET csokiért.
2019. jún. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!