Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Táplálkozás

A kérdés
Hinimini nevű felhasználó kérdése:

Dalacibt szedhetek Torokfájásra/náthára?

Mivel ma unnep igy nem tudok elmenni a dokihoz... talaltam itthon dalacint olvastam hogy jo mandula gyulladasra is meg minden bacit kiol

ápr. 21. 11:52  Privát üzenet  

A válaszok
Wonny nevű felhasználó válasza:

Persze, lehet szedni nyugodtan, antibiotikum, jó torokgyulladásra is.Sokszor adják ezt az antibiotikumot fog gyulladásra is! Jobbulást :)

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont ápr. 21. 12:08 Privát üzenet
Nem. A náthát vírus okozza, antibiotikum nem kell rá, a torokgyulladás is 95 százalékban vírusos eredetű, amire antibiotikum csak felülfertőződés esetén szedhető. Végül antibiotikumot csak orvosi utasításra szedünk. Ó és van orvosi ügyelet.

A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont ápr. 21. 12:54 Privát üzenet
Továbbá felső-légúti fertőzésre nem a Dalacin választandó, hanem első körben penicillin származék, pl. Amoxicillin-klavulánsav, vagy egyéb bétalaktám. Allergia esetén szóba jöhet makrolid. Dalacin nem indokolt.

A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont ápr. 21. 12:57 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Algopyrint szedhetek torokfájásra?
Torokfájásra tényleg semmit nem szedhetek?
Köhögésre, torokfájásra mit szedhetek?
Torokfájásra mit lehet használni? Szopogatós tablettát nem szedhetek mert inzulinbeteg vagyok, gyógyszert nem akarok, tehát valami természetes de hatásos módszer érdekelne.
Voltam orvosnál, de nem lettem okosabb, mit szedhetek irtózatos torokfájásra?!
Szoptatás alatt mit szedhetek be torokfájásra, köhögésre, náthára? Milyen óvintézkedéseket érdemes ilyenkor tenni, hogy lehetőleg ne fertőzzem meg a kislányomat? Eléggé aggódok...

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Táplálkozás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!