Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Növényi étrenden szeretnék...

Növényi étrenden szeretnék lenni, de IR miatt csak 100gramm szénhidrátot szabad ennem és szóját nem ehetek pajzsmirigy alulműködés miatt. Mit tanácsoltok? Hogy lehetne ezt megvalósítani? LCHF vegán étrend szója nélkül?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 24. 14:36
 1/3 anonim ***** válasza:
75%

Alaposabban utána kell nézned az egyes élelmiszerek összetételének, de nem lehetetlen.

Én jó egy éve élek csak növényi étrenden, szóját én nem eszem (elvi okokból), a CH értékem ugyan kb 150 körülire jön ki, de cserébe a zsírokat igen alacsonyan tartom, mert nekem ez jött be.

Mindenképpen érdemes megpróbálnod, több mindenkitöl hallottam, hogy az IR jelentösen javult az állati termékek elhagyásával, illetve a pajzsmirigy-problémák is erösen csökkentek. Hogy nálad hogy alakul, azt majd meglátod, de belekezdeni mindenképpen érdemes.

A szóját nagyon túlértékelik sokan, de legalább annyian vannaki, akik teljesen elkerülik.

A fehérjebevitelt más hüvelyesekkel, gluténnal és olajos amgokkal is meg lehet oldani, szóval ez nem gond.

Ha a ch-t csökkented, akkor a zsírok arányát kell növelni, hogy a napi kalóriát be tudd vinni, ehhez föleg eleinte elég sokat kell számolgatni.

Javaslom a kalóriabazis.hu-t, ez ugyanis nem csak fogyásra jó, hanem arra is, hogy a megadott kalóriakereten belül a makrók arányát is követni tudd.

2019. ápr. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kifejtett választ. Myfitnesspal alkalmazást használok, a makrókat konyhamérleggel grammozom ki. Ha a zsír mennyiséget emelem növényi étrenden, akkor ezt avocadoval, növényi olajjal és magvakkal lehet megtenni, ahogy gondolom. Van még más egyéb megoldás is?
2019. ápr. 24. 14:53
 3/3 anonim ***** válasza:
45%

Jól látod.

En mindenesetre a növényi olajok és magok arányát növelném, az avocadót valamennyire visszafogom környezetvédelmi okokból - de ez mindenkinek magánügye.

A kaloriabazis.hu-nak az az elönye, hoyg ott csak az egyes élelmiszereket kell beírni (súllyal), a rendszer egyböl számolja a kalória mellett a makrókat is, azaz nem kell külön vezetni meg számolni.

Eleinte nem egyszerü, mert idöbe telik, mire rájössz, hogy neked mi a megfelelö, mert hiába lenne jó pl. napi 100 ml olaj, ha ettöl epegörcsöt kapsz. (Tudom, hülye példa, de arra jó, hogy megértsd, mire is gondolok, mert ha a többségnek valami meg is felel, attól lehet, hoyg éppen neked valami gondod van azzal)

2019. ápr. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!