Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szeretném elkezdeni a ketogén...

Szeretném elkezdeni a ketogén diétát, azonban félek tőle egy kicsit. Lenne néhány kérdésem?

Figyelt kérdés

Az orvosom ajánlotta, mivel egy év alatt semmilyen diétával nem tudtam fogyni, a vércukrom állandóan ingadozik, és kezdődő IR-em is van.

40 kg feleslegem van, amit sajnos nem tudtam eddig leadni...

Azt mondta, próbáljam meg a ketogén diétát, külföldön ezt ajánlják az orvosok, és elég hatékony ha jól csinálja az ember.

(Elfogadom, ha valaki egészségtelennek találja ezt a diétát, viszont szerintem a 40 kg súlyfelesleg sokkal egészségtelenebb).


A kérdéseim:

1. Igyekszem az első nap sokat inni és pótolni az elektrolitokat, mennyire lesz borzasztó a kezdet? Az elektrolitokat pontosan hogyan is tudom pótolni? Só, spenót...?

2. Jövőhéten bírni fogom a munkát? (Sugárterápiás szakasszisztens vagyok, sokat vagyok talpon)

3. Lehet ennek valami komoly szövődménye, következménye, mondjuk az elején az átállástól? Attól parázom a legjobban.

4. Tejtermékeket kb. mennyit ehetek? Naponta? Minden étkezéshez?

5. Az átállás után valóban minimális étvágyam lesz? :O

6. Te mennyit fogytál vele?


Nagyon szépen köszönöm a segítséget!


2019. ápr. 29. 23:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia.

A ketogén diétához nem nagyon értek, csak amit olvasgattam róla. Viszont mi egy hasonlót "diétát" csinálunk a feleségemmel, aminek kb. ugyanez az alapja. Azért tettem idézőjelbe a diétát, mert inkább már egy életmódnak mondanám, azaz nem csak időszakos jelleggel, hanem egész életre tervezzük. Szinte semmi cukrot nem fogyasztunk, viszont zsírt beviszünk minden étkezésre. Nem használunk olajat (semmilyen fajtát) és tejet-tejterméket sem. Nagyjából 4 éve tartjuk ezt a táplálkozási módot, nincs benne nehézség, egy idő után teljesen természetessé válik. A feleségem az első 4-5 hónapban 22 kilót fogyott vele.

2019. ápr. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%

Én erre csak annyit írnék, hogy ha nagyon érdekel, próbáld ki, max nem jön be. Én szándékosan nem a ketogén diétát választottam, nekem túl szigorúnak tűnik, plusz egyáltalán nem akartam lemondani a kenyérről, se a krumpliról, se a tésztáról. Változatos, tartható életmódot alakítottam ki lényegében ebből a diétából.

Ketogén helyett, egy lazább, könnyen betartható LCHF étrendet követek, aminek az alapjai ugyanazok mint a ketogén étrendé, csak kevésbé szigorú a szénhidrátcsökkentés, és ennek megfelelően kevesebb a zsír és több a fehérje fogyasztás is. Ugye ketogén diétában a bevitt szénhidrát 5-10% és maximum 50 gramm. Én 15-20% körül tartom a szénhidrátot ehhez képest.

Nekem beválni látszik, mérföldekkel jobban érzem magam, kevésbé vizesedek, olvadnak le centiben a körméreteim, az egyik gatyám öv nélkül konkrétan leesik rólam, 2 hónap alatt 8 kilót fogytam (eddig), rettenet sok feleslegem van, de ugye nem pár hónap alatt jött fel, szóval nem rohanok, reményeim szerint 2,5-3 év alatt le tudok fogyni teljesen.

60 és 95 gramm közt tartom a szénhidrátot, átlagosan 80-85gramm. Fehérje 110gramm, néha kicsit megszalad, a zsír 115-120 gramm, ez is néha napján kicsit túlmegy. Amit soha nem lépek túl, az a szénhidrát.

Nekem erről az étrendről csak pozitív tapasztalataim vannak. Finomakat eszem, gyakorlatilag sose vagyok éhes 3 étkezés mellett, mert mire kezdeném érezni, már jön a következő adag kaja. A megemelt zsír eltelít, energiát ad, és finomak tőle az ételek is:) Érdemes lenne esetleg megpróbálod. Amúgy hormonzavaraim is vannak- IR, PCOS, PMA, semmilyen gyógyszert nem szedek (ez hosszú sztori, hogy miért, de megvan az oka), és mégis tudok ezzel az étrenddel fogyni.

2019. máj. 1. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha az IR diétát (160 g ch) már próbáltad, és nem vált be, szerintem kezdd el fokozatosan csökkenteni a szénhidrátbevitelt. Ha nem drasztikusan csökkented, akkor nem lesz annyi kellemetlen tünet. Az előzővel egyetértek, nem muszáj ketogénezni, illetve rögtön 30 grammra csökkenteni a ch-t, lehet, hogy neked 100 vagy 60 g a megfelelő mennyiség, amivel meg tud birkózni a szervezeted és amivel fogyni tudsz. Esetleg kombináld a low carb étrendet az időszakos böjtöléssel.

Ha mégis a ketogén mellett döntesz, kezdd el akkor, amikor van egy hét szabid otthon, mert az elején szédülés, gyengeség, fejfájás, rossz közérzet várható. Addig pedig olvass utána pl. ketogén fórumokon, és kérdezd az ott lévőket a tapasztalataikról. Itt van egy pl.:

[link]

2019. máj. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1 honapja nyomom a keto + omad kombot, ugyhogy szakerto messze nem vagyok, de tudok reflektalni a kerdeseidre elso kezbol szerzett tapasztalattal :)


Ha nem lenne tiszta, hogy mi az az omad, ez a "one meal a day" roviditese, ami azt jelenti, hogy nem csak a ketogen dieta szerint valasztom meg, hogy mit eszek, hanem emellett mindossze napi egyszer veszek magamhoz taplalekot. Ezt fogom most kiegesziteni hosszabb tavu bojtokkel, gyakorlatilag tegnap este ota kezdtem bele az elso 72 orasomba. Izgi, de ez mas teszta :)


1) A sok miatt ne aggodj. Mondom, en most 3 napig nem eszem semmit, es meg igy is max egy kis sot fogok nyalogatni masodik, harmadik nap. Ha egyebkent valtozatosan etkezel, es sozol ahogy kell, akkor onmagaban a keto miatt nem lesz semmilyen elektrolit-hianyod. Egyel sok zoldet, spenot, kelkaposzta, rukkola, ami jol esik. Mivel gyumolcsot nem nagyon ehetsz, egyel sok paprikat a c-vitaminert. Emellett aztan nyugodtan pezsgotabizhatsz is, biztos ami biztos :) Probalj amugy is kiegyensulyozottan enni, sokan azert fikazzak zsigerbol a ketot, mert azt hiszik, hogy bacont meg vajat zabalunk egesz nap...hat annak valoszinuleg nem is lenne tul jo vege hosszutavon :P


2) Siman, nekem pont az a bajom, hogy ulomunkat vegzek, es sokszor jobban esne ha tudnek jonni-menni, annyi plusz energiam van. Ha nagyon aggodsz az energiaszinted miatt, dobj be melo kozben valamilyen zsirbombat (youtube: keto fat bomb recipes) vagy igyal golyoallo kavet/teat (bulletproof coffee). Csak szamolj azert a kaloriakkal. Hiszen onmagaban a ketotol nem fogsz fogyni, ha a napi szuksegletednel joval tobbet eszel igy is. Szoval a keto mellett azert ajanlott legalabb nagyjabol beloni a kaloriakat is, egy enyhe deficitre. Nekem ebben (is) segit az omad, hiszen egy ulto helyemben, keto etrend alapjan nehezen tudnam tulenni magam.


3) Nekem semmi nem volt. Sot, igazabol par nap leforgasa alatt mintha kicsereltek volna. A szenhidrat-mentes elet szep es jo :) Ja igen, szaraz torok, rossz lehellet, allando szomjusag. Ez volt kb 2 hetig, de ezek kezelheto, elviselheto dolgok, azt hiszem. Legrosszabb esetben keto-flu, ami nem durvabb egy lightos megfazasnal, de nekem semmi ilyesmi nem volt.


4) Ha amugy birod a tejtermeket, akkor barmennyit. De nem mindegy milyen tejtermekrol van szo, figyelj oda a szenhidrattartalomra. Vaj, sajtok mehetnek batran, utobbi fontos kalciumforras lehet, ha szereted, en eszem valamennyi sajtot minden nap.


5) Hat ez csaloka. Legtobb ember arrol szamol be, hogy igen, elmulik az etvagyuk, en meg igy 30+ nap elteltevel is sokszor erzem magam ehesnek. De ugye lehet, hogy a bojt miatt inkabb. Mindenesetre az allando zabalas helyett egy kis ehsegerzetet elviselni sokkal jobb, felemelo erzes. Adok egy tippet: egyreszt ha ehes vagy, koncentralj arra, hogy az ehseg egy darabig erosodik, de aztan beall egy szintre, es ugy marad, ergo nem egyre rosszabb (mint mondjuk a faradtsag/almossag), kibirhato. Masreszt meg gondolj arra, hogy az ehsegerzet az agyad termeszetes reakcioja, mivel hosszu evekig ahhoz szoktal, hogy eszel, amit es amikor megkivansz. A szenhidratokrol, ill. az allando evesrol valo leszokas kb olyan mint a cigit letenni. Nem maga a testi fuggoseg a gond, hanem ami fejben jatszodik le. Akaratero, elhatarozas kell hozza.


6. Kicsit tobb mint egy honap alatt 14 kilot. Ebbol persze valamennyi viz, de a lenyeg az, hogy bizton tudom, hogy nem fog visszajonni, hiszen a ketot nem 1-2 honapra, hanem eletem hatralevo reszere tervezem. Bojttel, mindennel. Oke, kesobb, ha elertem a kivant testsulyom tobb, mint valoszinu, hogy lazitani fogok rajta kicsit (google: lazy keto), de az biztos, hogy a szenhidratzabalashoz nincs kedvem visszaterni. Nem csak a kilok miatt, hanem mert egeszen mas az ember altalanos kozerzete is igy. Siman ujja lehet szuletni 20, 30, 40 evesen is tole.


Kitartast es sok sikert kivanok a fogyashoz, gyogyulashoz.

2019. máj. 2. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%

Meg nehany gondolat. Isten ments h barkinek a sajat, bevalt dietajat leszoljam vagy ugy egyaltalan belekontarkodjak, de te a ketorol kerdeztel. A ketogen dieta amellett, hogy meghatarozza ugye a napi max beviheto szenhidrat mennyiseget alapvetoen arrol szol, hogy a szervezeted attalitsd arra, hogy zsirbol nyerje az energiat. Tehat az nagyon fontos, hogy zsirokat igenis fogyassz megfelelo mennyisegben, ne felj toluk. Szukseged lesz rajuk.


Reflektalva itt az elso hozzaszolora (meg egyszer: nem kritika), olajakat semmikepp ne hagyd ki, sot, az olivaolaj legyen az etrended egyik alapkove, lehetoleg nyersen, salatakban, nem odaegetve egy serpenyoben :)


Aztan, minel tobb zsiros hal, lazac, tonhal stb. Avokado kivalo zsir es tapanyagforras meg, olivabogyokkkal sem art, ha kozelebbi baratsagba kerulsz. Tojas, minden formaban sutve es fozve.


Olajos magvak is eleg jok, de ott figyelj a szenhidrattartalomra. En mondjuk megeszek minden nap 50g mandulat vagy torokmogyorot. Finom, es egeszseges.


Es vegul termeszetesen a kevesbe egeszseges zsirok, mint a vaj, zsiros husok, bacon stb stb is mehet, csak az arany legyen meg, ahogy mar irtam, ne bacont egyel egesz nap, minden nap, mert nem lesz jo vege.

2019. máj. 2. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy senki sem olvassa, es kerdezotol sem erkezett valasz...de azert megis alljon itt egy frissites: 3.5 honapja keto + omad + nehany kiterjesztett bojt. Asszem volt ket 72 oras, volt ket 5 napos...aztan a legujabb "talalmanyom", hogy minden masodik nap eszem csak. Termeszetesen keto + omad, alapjaraton. Eddig 23 kilot adtam le. Mintha ujjaszulettem volna. Meg 10-15 kilo, es lemegy rolam minden felesleg :)


Csak ajanlani tudom mindenkinek, mindenfele csodaszerek, csodaporok, es csodadietak helyett...

2019. júl. 27. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!